Įdomybės

Kaip atrodo Himba gentis, kuri laikoma viena gražiausių genčių Žemėje

Himba žmonės gyvena šiaurinėje Namibijos dalyje. Jie vis dar laikosi senovės tradicijų.

Jie klajoja po Kunene valstijos žemes. Klimatas čia sunkus: dieną temperatūra siekia 60C, o naktį žemę užklumpa šerkšnas. Taip yra dėl Namibo dykumos, seniausios dykumos Žemėje, artumo.

Himba žmonės į šį regioną atkeliavo iš Rytų Afrikos prieš daugelį šimtmečių. Anksčiau čia buvo labai daug genčių, tačiau XIX amžiaus viduryje jos išsiskirstė, atsiskyrusios gentys susisiekė su europiečiais ir tapo žinomos kaip Herero. Likusios gentys išlaikė savo ortodoksines tradicijas, o Namibijos valdžia suteikė joms ypatingą statusą. Įstatymas genties teritorijoje galioja tik gavus himbų vado, kurį jie vadina karaliumi, pritarimą.

Pagrindinis jų užsiėmimas – galvijų auginimas. Himba gentis augina galvijus, ožkas ir avis. Gyvulių skaičius lemia genties socialinį statusą. Galvijai yra savotiška „valiuta“. Himbai pinigai neįdomūs, jiems jų tiesiog nereikia. Himba namų ūkiams vartojimo prekių nereikia. Vienintelis dalykas, kurį jie naudoja, yra vandens kanistrai.

Himba žmonių gyvenimas vyksta kraale ant apvalios platformos. Centre stovi tvartas gyvuliams, kurį supa daugybė trobelių su apvaliais arba kvadratiniais stulpais, uždengtais šiaudais ar šiaudais. „Namas“ neturi baldų, o šeimininkas miega ant šiaudinio čiužinio.

Kai ganyklos tampa netinkamos naudoti, gentis persikelia į kitą vietą. Gyvenvietės yra toli nuo šaltinių, todėl užsieniečiai nežino, iš kur himbų gyventojai gauna vandens. Valdžia iškasė artezinius šulinius, kad palengvintų žmonių gyvenimą. Tačiau gentis mano, kad vanduo iš šio šulinio gali būti naudojamas tik gyvuliams.

Maudymasis šioje gentyje nėra įprasta praktika. Jie turi specialų tepalą. Jis pagamintas iš karvės sviesto, žolelių ekstraktų ir smulkių ryškiai raudonos vulkaninės pemzos miltelių. Tepalas kasdien tepamas ant odos ir plaukų. Beje, būtent šio tepalo pagalba merginos dažo plaukus. Ši priemonė taip pat saugo organizmą nuo saulės nudegimo ir vabzdžių įkandimų dienos metu. Tada vakare tepalas nugramdomas ir nuvalomas. Taigi Himba žmonės laikosi savotiškos higienos. Įdomu tai, kad genties žmonių oda yra stebėtinai geros būklės.

Dauguma genčių skaito, skaičiuoja, rašo savo vardus ir žino angliškas frazes. Daugumą namų ruošos darbų atlieka moterys. Gentys kartu augina savo vaikus ir neatskiria savo vaikų nuo kitų. Vyrai dažniausiai užsiima vulkaninių miltelių išgavimu, iš kurių gaminami tepalai.

Jei turistai nori nusipirkti suvenyrų, jie turėtų susisiekti tik su moterimis, tai yra savotiškas matriarchatas. Dabar labai populiarūs įvairiaspalviai plastikiniai maišeliai. Už šiuos maišus genties gyventojai pasiruošę pasiūlyti bet ką.

Himba žmonės gyvena iki 70 metų, o kartais ir iki 100 metų.

Rekomenduojami įrašai

19 nuotraukų, kurios parodo kaip laikas gali viską pakeisti

Pikantiškas Turinys

Ši moteris buvo „Miss Visata“ prieš 50 metų. Negalėsite patikėti, kaip ji atrodo šiandien!

Pikantiškas Turinys

Ūkininkas savo laukuose rado seifą su keistu užrašu: „Gaukite prizą, jei galite jį atidaryti“

Pikantiškas Turinys