naujienos

Altruistinė alpinistė su draugais tvarko Everesto kalno viršūnę. Ar įmanoma surinkti šiukšles aukščiausioje pasaulio viršūnėje?

Švara yra ne ten, kur žmonės valo, bet ten, kur nešiukšlina. Ant pačio Everesto jie šiukšlina taip, kaip jūs nepamatysite ir lūšnynuose. Padėtis seniai tapo kritiška, tačiau atsirado viena moteris, kuri per daug myli gamtą ir kalnus. Jos vardas Marion Chaignot-Dupuis ir ji pirmoji iš tikrųjų ėmėsi valyti pasaulio viršūnę.

Štai kas guli daugiau nei 8800 m aukštyje!

Visas šiukšles tikslingai atvežė ir paliko Everesto „užkariautojai“. Taip, jie nusipelno labai piktų žodžių savo adresu, nes iš pradžių jie nieko neplanavo susirinkti. Pagrindinis dalykas jiems – įkopti į viršūnę, nufotografuoti, užsiregistruoti, o šiukšlės tegul lieka. Gindamiesi alpinistai sako, kad tokiame aukštyje kiekvienas judėjimas yra sunkus, todėl jie paprasčiausiai neturi jėgų išvalyti šiukšlių.

Taip, sąlygos Evereste nėra vaikiškos

Bet Marion visa tai neskamba kaip pasiteisinimas

Viskas prasidėjo prieš trejus metus, ir niekas nežino, kada tai baigsis. 2019 m. Marion gavo Yveso Rocherio fondo Terre de Femmes premiją. Jos paslaugos atliekų surinkimo srityje buvo entuziastingai pažymėtos, pasveikintos ir primygtinai rekomenduotos nesustoti. Nes nėra kito tokio žmogaus – Nepalo valdžia neįgyvendino savo projektų, kad išvalytų pagrindinį šalies traukos objektą ir maitintoją. Kai Marion paskelbė apie savo planus, jai buvo duota 50 jakų jaučių ir keli savanoriai, ir nieko daugiau. Dirbti tokiomis sąlygomis yra kvaila, ir niekas neskuba mokėti.

Žemiau, po Everestu, Indijos ir Kinijos slėniuose, gyvena apie 2 milijardai žmonių. Jie geria upių, kilusių iš kalnų, vandenį, todėl jiems naudinga jį išlaikyti švarų. Sąžiningai kalbant, Kinija jau užblokavo patekimą į Everestą iš savo pusės, kad tik sutvarkytų valymą. Bet to nepakanka – trejus metus dirbdama čia, Marion su komanda išvežė 8,5 tonas šiukšlių! Ir tai viso labo tik mažiau nei ketvirtadalis to, kas dar guli.

Marion Chaignot-Dupuis laukinę gamtą ir kalnus mėgo nuo vaikystės. Augdama ji persikėlė į Tibetą ir čia gyveno 17 metų. Jai skaudu matyti, kaip žmonės užteršia šį grožį, ir ji ketina su tuo kovoti.

Rekomenduojami įrašai

Sena moteris nieko neįsileisdavo į butą. Kai kaimynai užėjo į vidų, pasidarė aišku kodėl

Pikantiškas Turinys

Vienišas tėvas pats augina sūnų su Dauno sindromu, kurio atsisakė motina, kai sužinojo diagnozę

Pikantiškas Turinys

23 nuotraukos, parodančios, kaip šukuosena gali pakeisti jūsų išvaizdą!

Pikantiškas Turinys