Kategorijos
naujienos

Kodėl rekomenduojama suvalgyti medaus prieš miegą?

Saldumynus nakčiai valgyti kenksminga, o balto cukraus geriau nevartoti išvis niekada. Tačiau medus yra išimtis. Jis kaip vaistas, mažomis dozėmis turi gydomąjį poveikį organizmui.

Medus yra skystas valgomas auksas, sveikatos eliksyras. Kombinacijoje su įvairiais produktais skirtingais dienos periodais jis palankiai veikia mūsų organizmą. Mes papasakosime tau apie medaus vartojimo nakčiai naudą.

  • Padeda užmigti

Medų vadina gamtiniais raminamaisiais. Jis įtakoja melatonino išsiskyrimą – hormono, kuris atsakingas už sveiką miegą, ląstelių atsinaujinimą ir nervų sistemos atsistatymą. Arbatinis šaukštelis medaus nakčiai – gero poilsio garantas. Ypač užgeriant jį ramunėlių arbata.

  • Degina riebalus

Būtent naktį paleidžiami sustiprinto riebalų deginimo mechanizmai. Riebalus deginantys medaus veiksmai įtakoti medžiagų apykaitos pagreitinimo. Nereikalingų kalorijų deginimo procese aktyviausią vaidmenį atlieka hormonas oreksinas. O iš maisto produktų oreksinu turtingiausias natūralus bičių medus.

  • Sveikatina kepenis

Kepenų ląstelių regeneracija taip pat aktyviau vyksta naktį. Medus kartu su moliūgų sultimis, išgertas nakčiai, padeda kepenims išvesti toksinus.

  • Stiprina imunitetą

Sekančiu receptu reikia naudotis peršalimų metu ir virusinių bei bakterinių susirgimų profilaktikai. Nulupk česnaką, smulkiai supjaustyk, užpilk jį medumi. Arbatinį šaukštelį šio mišinio vartok nakčiai, jis pasižymi stipriu imunitetą stimuliuojančiu poveikiu.

  • Pripildo energijos

Tu dažnai ryte pabundi be jėgų, sunkia galva ir blogos nuotaikos? Atrodo, ilsėjaisi, o energijos nulis. Vanduo su medumi nakčiai padės išspręsti šią problemą. Po jo tu ryte jausi tik žvalumą.

Kaip bonusą siūlome tau rytinio gėrimo receptą. Paimk litrą virinto  vandens (kambario temperatūros), įdėk į jį vieną smulkiai supjaustytą citriną ir tarkuotą citrinos žievelę, truputį trinto imbiero ir valgomąjį šaukštą medaus. Išgerk pusę stiklinės ryte, likusį – dienos bėgyje. Tai puikus energetikas. O žmonėms su vegetatyvine kraujagyslių distonija – pirmoji pagalba.ine kraujagyslių distonija – pirmoji pagalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *