Kategorijos
naujienos

Kuo vaikas protingesnis, tuo mažiau jis miega ir tuo dažniau pabunda naktį

Jūsų vaikas nemiega naktimis? Nesijaudinkite, mokslininkų nuomone, tai išsivysčiusio intelekto požymis!
Tyrimų duomenimis, gabiems vaikams reikia mažiau miego, nei jų bendraamžiams.

Profesorius Piteris Flemingas, ankstyvosios sveikatos ir raidos specialistas iš Bristolio universiteto sako, kad kūdikiai, kurie dažniau pabunda, kaip taisyklė turi aukštesnį intelekto ir psichinės sveikatos lygį.

„EGZISTUOJA RYŠYS TARP LABAI AUKŠTO INTELEKTUALINIO IR BENDRO IŠSIVYSTYMO LYGIO IR MIEGO SU PERTRŪKIAIS“.

Dar daugiau, mokslininko žodžiais, įsivaizdavimas, kad kūdikis turi miegoti visą naktį be pertraukos – tai šiuolaikinis išsigalvojimas. Evoliucijos požiūriu, jiems žymiai logiškiau dažnai prabusti“.

„ŽMONIŲ KŪDIKIAI NESKIRTI ILGIEMS MIEGO PERIODAMS, JIEMS TAI NENAUDINGA IR NĖRA ABSOLIUČIAI JOKIŲ ĮRODYMŲ, KAD ILGAS IR PASTOVUS VAIKO MIEGAS TURI NORS KAŽKOKIĄ NAUDĄ. GALBŪT TAI NĖRA TAS, KĄ NORI IŠGIRSTI DAUGUMA TĖVŲ“,- SAKO JIS.

Flemingo žodžiais, mažyliai labai mėgsta miegoti dieną, o dažniausiai pabunda nuo 18:00 iki vidurnakčio.

„ŠIAIP JAU BIOLOGINIU POŽIŪRIU TAI DIDELIS PRIVALUMAS, JUK TOKIU PAROS METU JIE GALĖS GAUTI MAKSIMALŲ DĖMESĮ IŠ SAVO PAGRINDINIŲ GLOBĖJŲ, KADANGI TIE MAŽIAU BLAŠKYSIS. TAIGI, MAŽYLIO ELGESYS BIOLOGIŠKAI PROTINGAS IR PATEISINTAS. KITAS REIKALAS, KAD JIS NEATITINKA XXI A. LŪKESČIŲ“, – PAŽYMI JIS.

O profesorė Dasija Narvaes, psichologė iš Notr Dam Universiteto sako, kad nei suaugusieji, nei vaikai neprisitaikę nepertraukiamam nakties miegui.

„SUAUGĘ TAIP PAT NEMIEGA VISĄ NAKTĮ, JIE TIESIOG NEPAMENA, KAD REGULIARIAI PRABUNDA,-SAKO JI.- MES SUGRŪDAME VISĄ MIEGĄ Į 8 VALANDAS, TODĖL KAD DIENĄ DIRBAME, BET TAI NENORMALU, PAŽIŪRĖJUS Į ŽMONIJOS ISTORIJĄ.“

Žmonių vaikai gimsta mažiau išsivystę, nei kiti žinduoliai, todėl jų smegenys dar neprisitaikiusios gyvenimui.

„ŽMOGUS GIMSTA 9-18 MĖN ANKSČIAU LAIKO PALYGINUS SU KITAIS GYVŪNAIS. KITI GYVŪNAI GALI VAIKŠČIOTI IR SAVARANKIŠKAI MAITINTIS BEVEIK IŠKART, O MES NEGALIME. KAI MES GIMSTAME, MES PRIMENAME GEMALĄ IR IŠORIŠKAI, IR PAGAL SAVO IŠSIVYSTYMĄ.“-PRIDEDA PROFESORĖ NARVAES.

„TODĖL MAŽYLĮ REIKIA LAIKYTI RAMYBĖJE KOL JO SMEGENŲ SISTEMOS VYSTOSI, JUK PAS JĮ DIRBA VOS 25% SUAUGUSIO SMEGENŲ. JAM REIKIA IŠORINĖS GIMDOS, IŠORINIO LIZDO.“

Trumpiau tariant, jei mažylis pažadins jus 2 val nakties – nesinervinkite! Didžiuokitės, kad pas jus auga mažasis genijus! Galbūt jums palengvės?

O jūsų vaikas dažnai pabunda?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *