Kategorijos
naujienos

Policija įspėja apie svaiginimosi metodą, plintantį tarp paauglių, kuris gali baigtis mirtimi

Švedijoje tarp jaunų žmonių plinta nauja gyvybei pavojinga tendencija.

Policija įspėja, kad jaunuolių apsvaigimo metodas blogiausiu atveju gali baigtis mirtimi.

Jaunimo tendencijos žaibiškai plinta visame pasaulyje. Kai kurios jų yra nerimti žaidimai, visiškai nekenksmingi, tačiau kitos gali sukelti rimtų pasekmių.

Šių metų pradžioje Stenungsundo, Tjörno ir Orusto policija perspėjo apie naują jaunimo tendenciją svaigintis dujomis, kai berniukas turėjo būti išvežtas į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu, išbandžius tendenciją įkvėpti išmetamųjų dujų iš išmetimo vamzdžio.

Ir šios vasaros pradžioje Fleno savivaldybė perspėjo , kad jiems tapo žinoma, kad vis daugiau jaunimo savivaldybėje apsvaigimo tikslais įkvepia azoto oksido.

Ši tendencija dabar išplito ir kitose Švedijos dalyse. Ir Ölando policija, ir Sollentuna, Upplands Väsby ir Sigtuna policija dabar įspėja apie pavojingą apsinuodijimo būdą.

„Vis dažniau tėvai, stovyklautojai, policininkai, mokytojai randa sudaužytus balionus ir pradurtus dujų užtaisus. Tai koncentruotas azoto oksidas, kurį jaunimas naudoja apsvaigęs nuo alkoholio ir taip sustiprindamas jo poveikį“, – rašo policija.

Ne nekenksmingas

Daugelis jaunų žmonių mano, kad azoto oksido įkvėpimas yra nekenksmingas, nes jis naudojamas sveikatos priežiūros srityje. Tačiau taip nėra, rašo policija.

„Tu tada negalvoji apie tai, kad sveikatos tarnyba azoto oksidą maišo su deguonimi, kad būtų atskiesta nekenksminga forma“, – rašoma policijoje.

„Įkvėpus azoto oksido, gali pritrūkti deguonies, kas gali sukelti sąmonės netekimą, netolygų širdies plakimą ir, blogiausiu atveju, mirtį. Taip pat gali susilpnėti apsauginiai organizmo refleksai, tokie kaip vėmimo refleksas “, – rašo policija.

Pranešime policija taip pat ragina visus tėvus pasikalbėti su savo jaunimu – „Ar jūsų jaunimas žino apie šį reiškinį? Paklauskite ir leiskite jiems pasakyti, kas ten vyksta vakarais“, – rašo policija.

O Jūs ar žinote, ką veikia Jūsų vaikai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *