Kategorijos
Įdomybės

16 įdomių dalykų, kurių paskirties beveik niekas nežinojo, tačiau pasidalinus nuotrauka internete, jiems viskas buvo paaiškinta

Kiek įdomių dalykų galime praleisti, jei žmonės kaskart numoja ranka į visus jiems nesuprantamus dalykus. Laimei, dabar turime internetą, kuriame yra pakankamai žmonių ir žinių, kad būtų galima paaiškinti bet ką.

Tai ypač mėgsta „Reddit“ bendruomenės „Whatisthisthing“ vaikinai. Vieni jų skelbia nesuprantamų radinių nuotraukas, o kiti, pasitelkdami savo patirtį ir žinias, bando atsakyti, kas tai yra. Džiaugiamės galėdami pateikti vieną įvairiausių įdomių radinių ir paaiškinimų, kas tai yra rinkinį.

Klausimas: „Koks tai žiedas, kurį ant piršto turi „Uber” vairuotojas?”

Atsakymas: „Tai yra zikras – maldų skaitiklis, jis naudojamas vietoj rožančio”

Zikras (arab. ذِکْر = ḏikr „prisiminimas“) – islaminė (iš esmės sufistinė) Dievo atminimo praktika. Plačiąja prasme – kiekvienas esinys gali būti zikro priemonė, leidžianti „prisiminti“ Dievą (Ištaką, Pradmenį). Sufijų vartojama prasme zikras reiškia nepertraukiamą mantrinę maldą, tyliai arba garsiai kartojant aukščiausiąjį vardą Allah bei įvairias iš Korano kylančias sakralines formules, tikint jų sakramentine galia. (Wikipedia)

Klausimas: „Kam skirtas šis keistas ginklas, kurį radau Vokietijos naujienų pranešime apie perversmą Turkijoje?“.

Atsakymas: „Tai dronų žudikas. Jis siunčia labai stiprų ir kryptingą radijo dažnio signalą, sugadindamas imtuvą ant drono ir sukeldamas jo gedimą“.

Klausimas: „Radau tai apleistame pastate be jokios informacijos. Gal tai yra koks nors senos mokyklos chemijos rinkinys?”

Atsakymas: „Tai homeopatinis rinkinys, vadinamas Bacho gėlių terapija”.

Bacho gėlių terapija yra terapija, kurią 1930-aisiais sukūrė anglų homeopatų gydytojas Edwardas Bachas. Terapijos esmė – gydyti žmogaus ligas ir negalavimus per gėlių esencijas. (Vikipedija)

Klausimas: „Radau plieno laužo krūvoje. Maždaug 30 cm skersmens. Dvi rankenos, iš apačios padengtos spygliais”

Atsakymas: „Tai yra prietaisas, padarantis skylutes sėkloms sodinti. Paprastai jie gaminami iš plastiko“.

Klausimas: „Kas šis odinis dirbinys su diržu ant nugaros”

Atsakymas: „Tai yra „blackjack “, savotiška savigynos priemonė. Prieš pradėdami nešiotis su savimi, pasidomėkite apie vietinius įstatymus“.

Švino svoris dedamas į plačią juodojo odinio daikto dalį. Šis savigynos ginklas yra skirtas smūgiams į galvą.

Klausimas: „Neįprasta maža sidabrinė dėžutė su sparneliu ant grandinės viduje”

Atsakymas: „Tai senovinis piniginės kabliukas. Kablys prilimpa prie stalo, o kitas galas laiko piniginę. Prietaisas buvo naudojamas tam, kad piniginė nenukristų ant nešvarių grindų. Ją pagaminusi įmonė vadinama „Arbon“ ir atsirado dar amžiaus viduryje”.

Klausimas: „Keistas metalinis vamzdis, rastas ieškant metalo Ajovos pietryčiuose, ūkyje, stovėjusiame nuo 1890-ųjų iki 1960-ųjų. Atrodo, kad jis pagamintas iš vario, rasto po žeme 10 cm gylyje, o viename gale yra šikšnosparnio simbolis. Vamzdis atrodo tuščias“

Atsakymas: „Tai yra senų lūpų dažų dangtelis”.

Tiksliau, nuo 1940-ųjų amerikietiško COTY lūpdažio.

Klausimas: „Kas yra ant namo fasado? Tokių dalykų yra visame rajone (Arizonoje) „

Atsakymas: „Tai žmogaus sukurta architektūros detalė, bandanti imituoti Ispanijos kolonijinio atgimimo architektūrą. Tai ypač keista, nes kaltinė detalė tai jau savaime netikras architektūrinis kūrinys iš kito stiliaus“.

Klausimas: „Kam yra skirtas tas keistas medinis kaušas su išsipūtimu dubenyje?”

Atsakymas: „Tai ryžių formuotojas”.

Klausimas: „Aš turiu tokius marškinėlius. Ar kas nors žino, kokia ši šalis?”

Atsakymas: „Tai Gvatemala”

Klausimas: „Valydamas laboratorijos patalpą radau šį nerūdijančio plieno elementą”.

Atsakymas: „Tai stiklo vamzdžių pjaustytuvas! Daug kartų naudota chemijos laboratorijoje “.

Klausimas: „Šeimos palikimas. Jis yra šiek tiek didesnis nei AA baterija, tačiau turi maždaug tokį patį svorį. Viršuje yra mažytė skylutė. Taip pat yra kažkokia spyna su skaičiais nuo 5 iki 9. Derinys man nežinomas, todėl tiksliai nežinau, ar yra kažkas viduje. Atrodo, kad vidus tuščias. Sidabrinis daiktas su užrašu „Apvaizda“

Atsakymas: „Tai adatų dėžutė. Viduje yra nedideli skyriai. Viršutinė dalis neturėtų atsidaryti, o skaičiai nurodo adatų dydžius. Būtina pasukti dangtelį priešais norimą skaičių ir per skylę ištraukti reikiamo dydžio adatą „

Klausimas: „Tai rado mano kolegijos mugėje. Stikliniame inde yra adata su kažkokiu aliejumi“.

Atsakymas: „Tai prietaisai, skirti labai mažoms dalims sutepti (pavyzdžiui, laikrodžio mechanizmui). Aliejus yra labai plonas ir jo reikia tepti nedaug, adata naudojama dėmėms”.

Klausimas: „Ką reiškia raudona raidė „F” ir mėlyna raidė „S” ant šulinių dangčių Didžiojoje Britanijoje?”

Atsakymas: „Raidė „S“ reiškia lietaus vandenį, o „F“- kanalizacijos vandenį (nešvarų). Rodyklė rodo srauto kryptį “.

Klausimas: „Metaliniai papuošalai (galbūt) įsigyti Tunise ar Egipte. Jame pavaizduotas žmogus, laikantis nukirstą galvą. Daug metų kabojo sode”

Atsakymas: „Tai sieninė žvakidė su Bizantijos kryžiumi. Panašu, kad neturite pačių žvakidžių“

Klausimas: „Kambarys su iliuminatoriumi prie prieplaukos Poconos mieste. Nuotrauka buvo padaryta iš baidarės, kai kažkieno namo kieme praplaukėme šį daiktą“.

Atsakymas: „Tai statinė pirtis”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *