Kategorijos
Įdomybės

70-metis benamis tapo pirmuoju 3D spausdintuvu sukurto namo gyventoju ir jo gyvenimas visiškai pasikeitė

Apie ką labiausiai gali svajoti benamis, jei ne apie svajonę turėti savo namus? Laimei, pasaulyje yra labai gerų žmonių, kurie sau gali leisti padaryti tokį gražų darbą vardan kitų. Neseniai benamis, kuriam per 70 metų, Timas Šėjus pasirodė antraštėse kaip pirmasis pasaulyje žmogus, apsigyvenęs 3D spausdintuvo sukurtame name.

Po to, kai rugsėjį jis tapo pirmuoju 3D spausdintų namų gyventoju, 70 metų benamio Timo Shea gyvenimas visiškai pasikeitė.

Iki šiol Timas gyveno priekaboje (mažame mobiliajame namelyje) ir kovojo su priklausomybe nuo narkotikų. Tokiomis sąlygomis jis negalėjo sau leisti turėti savo namų.

„Gyvendamas toje vietoje, iš kur esu kilęs, niekada negalėjau pagalvoti, kad kada nors turėsiu tokią nuostabią vietą gyventi“, – spaudai pasakojo Timas.

Timas gavo 37 kvadratinių metrų namą, kuris buvo pastatytas („atspausdintas“) specialaus 3D spausdintuvo „Vulcan II“, priklausančio statybų bendrovei „Icon“

„Manau, kad dėl savo ankstesnio gyvenimo būdo tapau nuošalyje. Nesijaučiau saugiai ir pilnavertiškai, todėl, kai tik turėjau galimybę, pasislėpiau ir izoliavau save. Aš niekada nenorėjau bendrauti su žmonėmis “, – interviu sakė Timas.

Timas laikomas pirmuoju namo gyventoju, „atspausdintu“ 3D spausdintuvu

„Viskas, ką darau dabar, yra visiškai priešinga tam, ką dariau anksčiau. Čia turiu daug veiklos, kurią kasdien atlieku su kitais žmonėmis“.

Timo namai yra „Community First!“, Kur buvo apgyvendinti ir kiti benamiai.

Timas negalėjo patikėti, kad jis bus pirmasis asmuo, kuris gyvens 3D spausdintuvo name.

„Kai sužinojau, kad būsiu pirmasis žmogus Amerikoje, įsikrausiantis į 3D spausdintą namą, pamaniau, kad tai šaunu.”

Timas dabar jaučiasi laimingas.

„Man tai kaip tikras stebuklas, kad galiu gyventi tokiame gražiame name”, – Sakė Timas.

Timo 3D spausdintas namas nėra vienintelis tokio tipo namas gyvenvietėje. „Icon“ pastatė 6 panašius namus su skirtingais išplanavimais, kad priglaustų benamius. Dėl artrito Timas pasirinko atviro plano namus.

Jo „3D namuose“ yra vienas miegamasis, vienas vonios kambarys, virtuvė su visa įranga, svetainė ir veranda

Alanas Grahamas, „Mobile Loaves & Fishes“ (dirbantis su „Icon“) įkūrėjas ir generalinis direktorius, benamius žmones apgyvendina naujuose namuose.

Anot jo, jis tai daro tyčia, nes nori, kad „paskutiniai“ visuomenės žmonės taptų pirmaisiais pažangių jo įmonės namų gyventojais.

Jie naudoja 3D robotiką, programinę įrangą ir šiuolaikines medžiagas, kad pakeistų požiūrį į būstą

„3D spausdinimas bus pageidaujamas būdas statyti namus ateityje, ir mes džiaugiamės, kad esame technologijų pradininkai, galintys pakeisti ir benamių gyvenimą“, – sakė „Icon“ viešųjų reikalų viceprezidentė Brooke Bogess.

Bendrovė jau įrengė dvi dešimtis 3D spausdintų namų visoje Meksikoje ir JAV.

Timas savo naujuose atviro išplanavimo namuose:

„Vulcan II“ spausdintuvas valdomas nuotoliniu būdu naudojant planšetinį kompiuterį, o namui pastatyti reikalinga 4–6 žmonių komanda

Projekte buvo naudojama speciali betono kompozicija, reikalinga tokio tipo 3D spausdintuvui, kuris iš esmės yra miltelių robotų rankos gale betoną tiekiantis antgalis.

Keli variantai namams, pastatytiems naudojant 3D technologijas

Tarp „3D namų“ yra ir prabangesnių variantų modelių.

Pavyzdžiui, šis atrodo puikiai iš išorės.

Ir iš vidaus

Linkime benamiams daugiau tokių namų, o Timui – ilgo ir laimingo gyvenimo!

O Jūs ar gyventumėte tokiuose namuose? Parašykite komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *