Kategorijos
Įdomybės

Keisčiausi radiniai ir vietos, atrastos Google žemėlapių dėka

Šiuolaikinių technologijų dėka galima keliauti po pasaulį nepakilus nuo sofos. Žinoma, kalbame apie „Google“ žemėlapių funkciją, kuri leidžia ieškoti bet kurioje pasaulio vietoje ir atrasti įdomių vietų. Nuo paslaptingų veidų iki keistų simbolių dykumoje – čia yra 8 intriguojantys radiniai, kuriuos aptikome „Google“ žemėlapiuose.

1. Skylių diržas, Peru

1. Skylių diržas, Peru© „Google“ žemė, © Brien Foerster / Youtube

Šis diapazonas tęsiasi daugiau nei pusantro kilometro nuo Pisco slėnio iki Peru Andų ir jame yra apie 6000 keistų įvairaus dydžio ir gylio skylių. Įdomiausias faktas apie šią vietą yra jos paslaptis. Skirtingai nuo geriau žinomų Naskos piešinių, šios vietos paskirtis ir jos kūrėjai liko nežinomi nuo 1933 m. Šiuo metu archeologai gali tik spėti, kad duobės galėjo būti naudojamos kaip laidojimo vieta arba daiktams laikyti.

2. Dirbtinė sala, Nyderlandai

2. Dirbtinė sala, Nyderlandai© Google Earth

Ši sala yra prie Ketelmerio ežero Nyderlanduose ir primena geologinę smeigtuko piktogramą. Tiesą sakant, čia saugomas užterštas dumblas.

3. Didžiulis trikampis, JAV

3. Didžiulis trikampis, JAV© Google Earth

Paslaptingai atrodantis trikampis, esantis Wittman mieste, Arizonoje, yra oro bazė, apleista 1956–1966 m.


4. Pirštų atspaudai, JK

4. Pirštų atspaudai, JK© Google Earth

Milžiniškas pirštų atspaudas, pravarde Fingermaze, yra Hove parke Braitono mieste. Tai vieša skulptūra, sukurta 2006 m. naudojant akmens ir kalkių skiedinį. Jo autorius yra Chrisas Drury. Tai simbolizuoja kelionę per gyvenimą.

5. Paslaptingi simboliai Kinijos dykumoje

5. Paslaptingi simboliai Kinijos dykumoje© Google Earth, © Google Earth

Šie Gobio dykumoje esantys simboliai, atrodantys taip, lyg būtų sukurti su didžiuliu spausdintuvu, ilgą laiką liko paslaptimi. Kai kurie kūrybą priskyrė svetimai civilizacijai, tačiau atsakymas pasirodė esąs daug žemiškesnis. Jie yra šnipinėjimo palydovų kalibravimo taikiniai.

6. Keistas veidas, Antarktida

6. Keistas veidas, Antarktida© Google Earth

Kai ši anomalija buvo aptikta Antarktidos kalnuose, sąmokslo teoretikai ją gyrė kaip nežemiškos gyvybės įrodymą. Tačiau yra ir logiškesnė teorija. Tai visiškai natūralus ir atsitiktinis ledo darinys su įtrūkimais. Mūsų tapatinimasis su žmogaus veidu atsiranda dėl pareidolijos fenomeno, tai yra žinomų formų atskyrimo atsitiktinėse detalėse.

7. Lonaro ežeras, Indija

7. Lonaro ežeras, Indija© Google Earth, © MudaCom / Shutterstock

Lonaro ežeras susidarė po asteroido susidūrimo su Žeme, maždaug prieš 50 000 metų. Praėjusį birželį čia atsitiko kažkas netikėto. Vanduo ežere pasidarė rausvas. Reiškinys tęsėsi 2-3 dienas, o paskui ežeras vėl normalizavosi. Ekspertų teigimu, pokyčių priežastis buvo vandens druskingumo padidėjimas, dumblių buvimas arba abiejų derinys.

8. Didžiulis taikinio simbolis, JAV

8. Didžiulis taikinio simbolis, JAV© Google Earth

Iš pirmo žvilgsnio galite pamanyti, kad tai kokio nors juokdario darbas ar meno objektas, tačiau iš tikrųjų tai yra aeronuotraukoms kalibruoti naudojamas pavadinimas. JAV taip pat yra daugiau panašių simbolių.

9. Nuskendusi mašina, Bahamai

9. Nuskendusi mašina, Bahamai

Už šios nuotraukos nėra jokios ypatingos istorijos, tačiau ji įrodo įspūdingą „Google“ žemėlapių tikslumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *