Kategorijos
Įdomybės

Viena Japonijos pora aprodė kaip gyvena vidutinė šeima šioje šalyje

Fotoblogerė „barmoska”, gyvenanti dviejuose miestuose – Osakoje ir Niujorke, sako: „Daugelis Japonija besidominčių žmonių dažnai klausia: kaip gyvena japonai? Kaip viskas sutvarkyta jų kasdieniame gyvenime?

Kartais būna įrašų, kuriuose žmonės ne tik žodžiais kalba apie apsilankymą paprastame japonų bute, bet ir parodo tai nuotraukose. Patys Tekančios saulės šalies gyventojai retai kviečia į svečius (palyginus, pavyzdžiui, su Rusija), ir tam gali būti kelios priežastys. Asmeniškai man atrodo, kad pagrindinė priežastis tikriausiai vis dar yra drovumas: jie nenori parodyti savo kasdienybės, gyvenimo sąlygos nėra vienodos, ir apskritai daugumai tai tiesiog neįprasta… Pagalvokite, ar patys drąsiai pakviestumėte svetimšalį aprodyti, kokiomis sąlygomis gyvenate savo bute?

Straipsnio kūrėjas rašo: „Kai kurie mano pažįstami iš Osakos (jauna sutuoktinių pora) šiuo atžvilgiu neturi jokių ypatingų kompleksų, ir man pavyko apsilankyti jų bute ir viską nufotografuoti.

Iš karto perspėju – neturėtumėte tikėtis jokios meninės vertės iš paveikslėlių, tai tik įprasti namų interjerai, iš kurių galite šiek tiek įsivaizduoti gyvenimo būdą“.

Kaip gyvena vidutinio lygio Japonijos vadybininkai, vaizdas Nr. 1

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 2

  1. Taigi, susitikite – Kimura-san kairėje ir jo žmona Eri-chan dešinėje. Jie kviečia pasižvalgyti po jų namus.
Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 3

2. Bet pradėkime nuo paties įėjimo. Jų automobilis stovi lauke – mažytis „Daihatsu“.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 4 vaizdas

3. Žinoma, jiems yra vieta vidinėje automobilių stovėjimo aikštelėje po namu, tačiau išvykę trumpam mieste, automobilį palieka prie avarinio išėjimo.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 5 vaizdas

4. Namuose nėra daug aukštų, tačiau, skirtingai nuo daugelio kitų naujų pastatų Osakoje, dauguma apartamentų yra kelių dydžių.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 6 vaizdas

5. Tai avarinis išėjimas. Čia taip pat įdiegtas vaizdo domofonas.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 7 vaizdas

6. Šalia avarinio išėjimo yra pašto dėžutės ir netgi yra gėrimų pardavimo automatas.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 8

7. Ir šios baltos dėžės yra tam tikri seifai, skirti laikyti nepristatytus siuntinius ir siuntinius. Jie įrengti visuose naujuose namuose. Kaip ši sistema veikia? Pavyzdžiui, aš esu 601 buto gyventojas ir turiu gauti paketą su „Black Cat“ kurjerių tarnyba. Išėjau iš namų į parduotuvę, ir tą akimirką atvyko kurjeris. Porą kartų paskambino į domofoną, suprato, kad manęs nėra, ir iš namo išorės jis galėjo įdėti siuntinį į vieną iš nemokamų šio seifo skyrių. Įdėjęs siuntinį į dėžę, jis surenka mano buto numerį 601 ir parašo man pranešimą: „Taigi, jie sako, ir taip, jis atėjo ir nerado tavęs namuose, įdėjo siuntinį langelio numeris 1 “. Grįžtu namo, perskaičiau pranešimą, einu prie šio aparato, prie įėjimo pridedu savo kompiuterio raktą – kompiuteris mato raktą į buto numerį 601 ir atidaro man stalčių,

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 9

8. Eikime toliau … Tai yra pagrindinės salės interjeras, kur yra pagrindinis įėjimas į pastatą. Čia vėsioje (arba šiltoje, priklausomai nuo sezono) galite sėdėti ir laukti savo draugų.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 10

9. Nesudėtingos dekoracijos.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 11 vaizdas

10. Pagrindinio įėjimo vaizdo domofonas, didesnis.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 12

11. Pirmuosiuose pastatų aukštuose šalia lifto yra ekranas, rodantis paveikslėlį iš kabinos. Na, dėl saugumo.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 13 vaizdas

12. Paveikslėlis, beje, yra geros kokybės.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 14 vaizdas

13. Pats liftas yra patogus, yra net užrašų anglų kalba. Nurodo kitą sustojimą.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 15 vaizdas

14. Kai kurie buto langai atsiveria į bendrą balkoną. Žinoma, jie uždaryti specialiomis langinėmis langinėmis, tačiau tai neprideda komforto … Mano draugams pasisekė – visi jų langai atsiveria į išorines namo sienas.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 16

15. Taip atrodo įėjimas į butą – lempa su skaičiumi, apačioje lempa apšviesti grindis tamsoje, domofonas. Kairėje yra speciali rankena skėčiui ar krepšiui pakabinti atidarant duris. Pačios durys pagamintos iš metalo, nors ir ne tokios sunkios ir ilgaamžės kaip Rusijoje.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 17 vaizdas

16. Galiausiai patekome į patį butą. Pabandysiu paaiškinti maketą, kaip jis vyksta. Dešinėje matosi baltas riešutas, kur visi palieka batus – tai įėjimas. Aš stoviu koridoriuje, vedančiame į likusį butą. Prieškambaryje yra drabužių spinta.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 18

17. Dabar pasukau 180 laipsnių kampu, o prieškambaris yra už manęs. Kairėje – įėjimas į mažą kambarį, tiesiai palei kursą – įėjimas į tualetą.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 19

18. Atidarykite duris kairėje ir pažvelkite į vidų. Maža svetainė, rašomasis stalas, televizorius, futonas (miegantis ant grindų) … Kairėje (nematoma) yra didelė drabužių spinta. Visos lempos yra LED, didelio skersmens. Atkreipkite dėmesį į lizdą ant lubų – statybininkai net ir ten parūpino elektros ir televizoriaus lizdus.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 20

19. Dabar mes žiūrime į tas duris, kurios buvo tiesiai ant trasos. Čia, kaip matote, yra tualetas. Dar niekada nemačiau kombinuotų vonios kambarių su tualetais Japonijoje (išskyrus viešbučius). Viskas visada yra atskirai, ir atsitinka taip, kad net nėra kaimynystėje. Dar vienas punktas – pagal nutylėjimą visuose naujuose namuose yra tualetai su valdymu – nuotolinio valdymo pultas su mygtukais kairėje.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 21 vaizdas

20. Po nuotraukos Nr. 17 koridorius pasuka į dešinę. Čia yra trys durys. Kairėje pusėje esančios durys yra vonios kambario durys (pirmoji jo dalis). Durys veda tiesiai į svetainę ir virtuvę. Dešinėje pusėje esančios durys yra dar vienas mažas kambarys. Pirmiausia pažvelkime į tai.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 22

21. Kita svetainė. Tiesa, tai jiems tarnauja kaip visokio šlamšto išmetimas.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 23

22. Dabar eikite tiesiai pro 20 nuotraukos duris, veddami į svetainę ir virtuvę. Iš karto kairėje sienoje už durų yra tam tikras valdymo pultas beveik viskam bute. Anekdotas. Kairėje pusėje yra šviesos jungikliai visuose kambariuose, viduryje yra dujų ir karšto vandens valdymo pultas vonios kambaryje, dešinėje – domofonas.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 24

23. Mes perduodame. Kairėje pusėje yra virtuvė, kurioje šeimininkė paruošia paprastą vakarienę. Virtuvėje yra išėjimas į nedidelį balkoną. Didelis vienas šalia kito esantis šaldytuvas, ištraukiamasis gaubtas virš viryklės … indų laikymui skirtų spintelių nėra labai daug – iš tikrųjų, todėl akiratyje yra sveikas puodas. Už šaldytuvo yra dar vienos durys – jos veda į vonios kambarį. Tai iš tikrųjų vonios kambaryje yra dvi durys – viena iš koridoriaus (nuotraukos numeris 20), o antroji – iš virtuvės.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 25

24. Virtuvės balkono durys.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 26

25. Dabar pažvelkime į vonios kambarį (nušautas nuo virtuvės durų). Didelės kriauklės, veidrodinės spintelės kosmetikos gaminiams laikyti. Kairėje pusėje ant sienos yra papildomas vonios valdymo pultas – iš čia galima valdyti džiovyklės, saunos ar oro kondicionieriaus funkcijas. Durys tiesiai į patį vonios kambarį atsispindi veidrodyje.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 27 vaizdas

26. Žiūrime į kairę – čia įrengta skalbimo mašina (žinoma, ant specialaus padėklo) ir šiek tiek dešinėje matosi prieškambario durys.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 28 vaizdas

27. Ir tai yra vonios kambarys. Su langu, grožiu. Atkreipkite dėmesį į dušo galvutę ir grindis – Japonijoje jie paprastai prausiasi ne pačiame vonios kambaryje, o stovėdami (arba sėdėdami) čia, ant šio šiurkštaus plastiko. Žinoma, yra numatytas vandens nutekėjimas (nedidelis liukas po vonios kambariu). Veidrodyje matosi dar dviejų valdymo skydų atspindys – vienas skirtas vonios kambariui, kitas – kitoms funkcijoms (pirčiai ir pan.).

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 29

28. Grįžtame atgal į svetainę. Jei dar kartą pažvelgsiu į nuotrauką Nr. 23 su virtuve, tai iškart už savęs radau kitas duris – tai buvo įėjimas į pagrindinį miegamąjį. Aš neįėjau į vidų, savininkai buvo pernelyg drovūs, aš išnešiau jį iš durų. Kambarys didelis, erdvus … europietiška lova, kompiuterio stalas, spintos, taip pat yra išėjimas į lodžiją.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 30 vaizdas

29. Svetainėje yra maža sofa.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 31 vaizdas

30. Kairėje nuo sofos yra kažkas panašaus į naktinį stalą su meistro „lobiais“. Komiksai, arbatos knyga, šeimos nuotraukos …

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 32

31. Jie susituokė palyginti neseniai, užpernai, o prieš tai buvo susitikę pusantrų metų. Beje, jie dirba kartu toje pačioje įmonėje kaip ir vadovai. Darbe ir susitiko. Nuotraukos apačioje dešinėje galima pamatyti mažą vestuvių nuotrauką su raudona suknele vilkėjusiu Eri-chanu.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 33

32. Prie priešingos sienos yra fotelis ir komoda su šventiniais patiekalais.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 34 vaizdas

33. Tiesiai prie televizoriaus sofos ir „PlayStation 3“.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 35 pav

34. Na, o kaip be žaislų?

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 36 pav

35. Ant sienos už televizoriaus yra vėdinimo ir priverstinio vėdinimo liukai. Beje, bute oras yra labai švarus.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 37 vaizdas

36. Oro kondicionieriai kabo kiekviename kambaryje.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 38 vaizdas

37. Čia yra antrasis išėjimas į didelę lodžiją (dalijamasi su šeimininko miegamuoju). Durys stumdosi visur – tai, žinoma, nėra labai gerai dėl prasto sandarumo šaltuoju metų laiku. O, atsiprašau, negalima glazūruoti, kitaip galite susitvarkyti kitą kambarį.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 39 pav

38. Vėlgi, visuose naujuose namuose balkonuose ar lodžijose yra kriauklės su tiektu vandeniu – kad būtų patogiau rūpintis gėlėmis.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 40

39. Na, o kaip su japonišku namu be varpų ir švilpukų? Pavyzdžiui, šis belaidis robotas dulkių siurblys. Rusijoje, beje, jis parduodamas su galybe ir pagrindine.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 41 vaizdas

40. Atėjo laikas pietauti. Šeimininkai gydė juos tuo, ką siuntė Dievas … Šią dieną jis atsiuntė jiems didelį asortimentą suši, šalto vandens su ledu ir keletą bandelių.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 42 vaizdas

41. Aš to nevalgiau.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 43

42. Bet viskas apie tai.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, vaizdas Nr. 44

43. Mažas nukrypimas nuo klausimo, kad japonai mėgsta bet ką pakabinti telefone – tai vienas meistro telefonų.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 45 pav

44. Kimura-san visą laiką kvailiojo ir veidavo. Bet rimtai ir įrašo tema iš karto atsakysiu į keletą galimų klausimų. Butas yra naujas, o jie užpernai jį nusipirko kreditu. Tiesą sakant, didžioji dauguma naujų Japonijos pastatų parduodami 30 metų laikotarpiui. Procentai nėra labai dideli, apie tris procentus per metus, galbūt net mažiau – kažkur apie 2–2,5 proc. Buto plotas yra apie 90, pirkimo kaina buvo apie 35 milijonus jenų, dabar dar mažiau. Taip, nenustebkite, japonų nekilnojamasis turtas turi įdomų turtą, kurį galima nusipirkti pigiau, todėl ši galimybė neveikia kaip finansinių investicijų priemonė.

Kaip gyvena vidutiniai japonų vadybininkai, 46 pav

45. Tai sakykim, Kimura-san ir Eri-chan, ačiū ir iki pasimatymo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *