Kategorijos
Keistenybės

Keisčiausios šokiruojančios būtybės, kurias žmonės atrado po ledu

Mūsų planetos lede yra daugybė paslapčių, kurias mes vis dar turime atskleisti. Tai, kas buvo rasta, užgožia vaizduotę ir tik skatina tolesnes paieškas.

Baisūs daiktai, kurie buvo rasti lede

Milžiniškas virusas

Milžiniškas virusas

Marselio universiteto (Prancūzija) mokslininkai kartu su kolegomis rusais iš Fizikinių ir cheminių bei biologinių problemų instituto rado naują amžinojo įšalo virusą.

Inkų ledo mergelė, Peru

Ledo mergelė inkų ledo mergelė, Peru

14-15 metų mergaitės mumija buvo rasta Nevado-Sabankaya ugnikalnio šlaite Peru platybėse, 1999 m. Ekspertai sako, kad vaikai buvo aukojami dėl savo grožio.

Buvo rastos trys mumijos, kurios, skirtingai nei balzamuotų egiptiečių, buvo stipriai sušalusios. Taip pat buvo tiriamas septynerių metų berniuko kūnas, tačiau mokslininkai dar neišdrįso ištirti šešerių metų mergaitės palaikų. Tikriausiai ją kadaise trenkė žaibas, o tai gali turėti įtakos tyrimų rezultatų tikslumui.

Baisūs daiktai, kurie buvo rasti lede

Greičiausiai buvo paaukoti trys vaikai, ką liudija šalia esantys dirbiniai: auksas, sidabras, drabužiai, dubenėliai su maistu ir ekstravagantiškas galvos apdangalas iš baltų nežinomų paukščių plunksnų.

Baisūs daiktai, kurie buvo rasti lede

Istorikai sako, kad vaikus Inkai pasirinko dėl savo grožio. Ankstesnių tyrimų metu buvo nustatyta, kad prieš juos aukodami vaikai metus buvo maitinami „elitiniais“ maisto produktais – kukurūzais ir džiovinta lamų mėsa.

Gimtoji reklama

Altajaus princesės Ukoko mumija

Altajaus princesės Ukoko mumija

Berniukas mumija, Grenlandija

Berniukas mumija, Grenlandija

Netoli Grenlandijos gyvenvietės Kilakitsoko, esančio didžiausios salos vakarinėje pakrantėje, 1972 m. buvo atrasta visa šeima, mumifikuota per žemą temperatūrą. Šiam berniukui nebuvo nė metų, kai gyvenimas jį paliko. Mokslininkai nustatė, kad jis serga Dauno sindromu.

Ledo žmogus, Alpės

Ledo žmogus, Alpės

Similauno vyras, kurio amžius atradimo metu buvo apie 5300 metų, dėl kurio jis tapo seniausia Europos mumija, iš mokslininkų gavo slapyvardį Ötzi. 1991 m. Rugsėjo 19 d. pora vokiečių turistų ėjo per Tirolio Alpes, bei aptiko Chalkolito epochos gyventojo palaikus, puikiai išsaugotus natūralaus ledo mumifikacijos dėka, tada jis pasklido mokslo pasaulyje. Europoje jie rado idealiai išlikusius mūsų tolimų protėvių kūnus.

Juanita iš Peru Andų

Juanita iš Peru Andų

Dėl šaltų Andų viršūnių mumija buvo labai gerai išsaugota ir dabar ji priklauso Andrių šventovių muziejui Ariquepe, tačiau dažnai aplink pasaulį juda specialiu sarkofagu.

Užšaldytas mamutas

Užšaldytas mamutas

Tai buvo rasta Novosibirsko salyno salose. Be minkštųjų audinių, mokslininkai gavo dar vieną vertingą „dovaną“ – mamuto kraują. Keista, kad jie neužšalę esant –10 laipsnių temperatūrai, o mokslininkai teigia, kad būtent ši savybė padėjo mamutams išgyventi šaltyje.

Jukos mamutas

Jukos mamutas

Mamutas buvo rastas netoli Laptevų jūros ir buvo pavadintas Yuka. Mokslininkai mano, kad Yuka mirė (taip, ekspertai linkę manyti, kad tai buvo patelė) prieš mažiausiai 10 tūkstančių metų, būdama dvejų su puse metų: jos iltys buvo tik pradėjusios dygti.

Arktyje rastos Žygimanto Levanevskio lėktuvo nuolaužos

Arktyje rasta Žygimanto Levanevskio lėktuvo nuolaužų

Rusijos geografijos draugijos ekspedicija atsitiktinai aptiko nuolaužas ant „Jamal“, kurios gali priklausyti „Glavsevmorput“ lakūno Žygimanto Levanevskio orlaiviui H-209. Lėktuvas kartu su įgula dingo be žinios 1937 m. Rugpjūtį. Žmonių palaikų nerasta. 

Pirmojo pasaulinio karo karių liekanos Alpėse

Pirmojo pasaulinio karo karių liekanos Alpėse

Ryšium su ledo tirpimu, pirmojo pasaulinio karo kareiviai pradeda kilti į paviršių. 2014 metais ištirpusiame Alpių lede buvo rasti 80 Pirmojo pasaulinio karo metu žuvusių karių palaikai, beveik visi jie gerai išsilaikę, paversti mumijomis.

Baisūs daiktai, kurie buvo rasti lede

Kartu su jais buvo rastos karo metų nuotraukos, žemėlapiai ir net produktai, kurie buvo puikiai išsaugoti šaltyje. Kareiviams buvo surengtos tikros karinės laidotuvės. Dabar pagrindinė užduotis yra išsaugoti šį paveldą.

Susituokusi pora

Susituokusi pora

Marcelenos ir Francine Dumoulin palaikai buvo rasti Šveicarijos Alpėse, Zanfleurano ledyne. Policija po DNR tyrimo patvirtino jų tapatybę. Pora buvo rasta su kuprine, laikrodžiu ir knyga. Porai liko 7 metai, kurie po dviejų mėnesių paieškų buvo išsiųsti į globėjų šeimas.

Baisūs daiktai, kurie buvo rasti lede

Užšaldyti vilnoniai raganosiai

Užšaldyti vilnoniai raganosiai

Pirmą kartą paleontologijos istorijoje jakutų paleontologai rado iš dalies išsaugotus vilnos raganosio kūdikio, palaidoto amžino įšalo metu maždaug prieš 10 tūkstančių metų, liekanas, kurios padės suprasti, kaip šie gyvūnai išgyveno atšiauriame ledyniniame klimate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *