Kategorijos
Keistenybės

Korėjietis atsisveikino su žmona virtualioje realybėje

Virtuali realybė yra ne tik įspūdingi vaizdo žaidimai ir interaktyvūs muziejų lankymai. XXI amžiaus technologijos atveria daug platesnių galimybių, pavyzdžiui, jos leidžia susitikti su mylimu žmogumi, kuris išėjo iš šio pasaulio prieš daugelį metų.

Pietų Korėjos televizijoje rengiamas dokumentinis projektas „Aš sutikau tave“, kurį transliuoja MBC. Laidos komanda padeda paprastiems žmonėms „susitikti“ su jau išėjusiais artimaisiais, pasitelkdami VR technologijas.

Vienas iš TV projekto herojų buvo 51 metų Kim Jong Soo. Prieš ketverius metus vyras neteko žmonos, kuri ilgą laiką kovojo su sunkia liga, tačiau pralaimėjo ir išėjo, palikdama Kim ir penkis vaikus.

Korėjietį labai paveikė netektis, rodos, kad jis iki šiol negali su ja susitaikyti. Didžiausias jo noras buvo vėl pamatyti mylimąją. „Jei ne ją, tai bent jos šešėlį,” – sakė vyras.

MBC buvo pasirengusi suorganizuoti tokį susitikimą virtualioje realybėje, tačiau jis buvo atidėtas ilgam laikui, nes kai kurie Kim vaikai priešinosi idėjai atkurti motinos įvaizdį naudojant kompiuterines technologijas.

Jos mirtis buvo didžiulis šokas visai šeimai. Vaikai matė, kaip sunku buvo jų tėčiui, tačiau suprato, kad jam reikia judėti toliau.

„Jis ją visą laiką bučiuodavo, valgydamas ar žiūrėdamas televizorių. Kai mama susirgo ir nupliko dėl chemoterapijos, tėtis jai sakė, kad ji graži, ir nešiojo ją ant rankų,“ – prisimena Kim dukra Jung Yong.

Vaikai bijojo, kad susitikęs su mama net ir virtualioje realybėje, tėvas vėl panirs į sielvartą. Tačiau po ilgų derybų jie vis dėlto apsigalvojo ir nusprendė dalyvauti projekte.

Darbas buvo milžiniškas. „Nutapyti“ moters įvaizdį ir kuo tikroviškesnį jos susitikimą su vyru užtruko maždaug šešis mėnesius. Kad būtų perteikti moters judesiai ir balsas, reikėjo profesionalios aktorės pagalbos. Aktorės balsas buvo sujungtas su tikrosios Kim žmonos balsu.

Po šešių mėnesių Kim galėjo pamatyti savo žmoną. Susitikimas buvo labai emocionalus. Pora susikibo už rankų ir šoko valsą. Kim dėkojo žmonai už meilę, kurią ji dovanojo jam daugelį metų.

Vyras paklausė žmonos, ar ji nejaučia skausmo, nes mirusi nuo sunkios ligos moteris patyrė tikrų kančių. Tai išgirdę per televizoriaus ekraną tėvus stebėję vaikai negalėjo sulaikyti ašarų.

Kim susitikimas su mylimąja buvo sunkus išbandymas. Dar kartą paliesti žmoną ir pažvelgti jai į akis – jis apie tai net nesvajojo. Ir nors vyrui dar ilgai teks apmąstyti šią patirtį, kad suprastų, kas nutiko, jis džiaugiasi, kad išgyveno susitikimą ir galėjo paskutinį kartą atsisveikinti su mylimąja.

Ar norėtumėte pasinaudoti tokia technologijų galia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *