Kategorijos
Merginos

Darželio auklėtoja buvo atleista iš darbo kai vaikų mamos pradėjo skųstis dėl jos išvaizdos. Ar taip pasielgti buvo teisinga?

Graži darželio auklėtoja buvo išmesta iš darbo, kai ją apkaltino pernelyg seksualia. Rusė Viktorija Demeškina iš Jekaterinburgo sulaukė nemažai tėvų kritikos po to, kai jie pamatė merginos nuotraukas „Instagram” paskyroje.

Iš pradžių nuotraukas radusi pasibjaurėjusi mama Svetlana pasakė: „Netyčia pamačiau jos „Instagram“ paskyrą ir daugelis nuotraukų buvo seksualinio pobūdžio. „Jos pozos ir veido išraiška turi seksualinę potekstę, kuri netinka žmogui, dirbančiam su vaikais. „Tai, kaip ji atrodo ir rengiasi, gali blogai paveikti vaikus“.

Pyktis greitai paplito tarp kitų susirūpinusių tėvų, kurie kreipėsi į direktorių. Ištyrę skundą, darželio valdžia sutiko, kad nuotraukos netinkamos. Tiesa, iš pradžių Viktorijai buvo paskelbtas ultimatumas: arba ji pašalina nuotraukas iš savo paskyros ir daugiau nebe skelbia nieko panašaus arba gali atsisveikinti su savo darbu. Moteris nepaisė spaudimo, nes manė, kad jos nuotraukose nėra nieko blogo.

Be to, nuotraukos susijusios su moters asmeniniu gyvenimu, o ne su profesiniu, ir ji niekada jų pati niekam nerodo, juo labiau jų nėra matę vaikai. Tėvų ir įstaigos valdžios institucijų teigimu, šių argumentų nepakako. Tada jauna darželio auklėtoja neteko darbo.

Kolega mokytoja Kristina Vyugova sakė: „Aš taip pat dalinuosi nuotraukomis su savo draugais socialinių tinklų paskyrose. Jose dažniausiai esu matoma sportuojanti ar leidžianti laisvalaikį kalnuose. Jei esate pedagogas, turėtumėte elgtis atitinkamai“.

Peržiūrėję Viktorijos Demeškinos „Instagram“ profilį, matome patrauklios ir seksualios moters nuotraukas. Jauna rusė noriai pozuoja, norėdama parodyti šiek tiek kūno, kas normalu, norint merginoms pabrėžti savo figūrą, tačiau tai, ką ji skelbia internete, niekuo nesiskiria nuo gatvėse vaizduojamų nuotraukų ant reklaminių ekranų ar plakatų.

Manome, jog Viktorijos nuotraukos yra seksualios, tačiau moteris neperžengia gero skonio ribos. O kaip manote jūs?

Viktorija nuotraukose dėvi aptemptas sukneles, apnuogina bambą, pečius, nevengia palaidinių su didele iškirpte, aukštakulnių ir ryškaus makiažo.

„Ar taip turėtų atrodyti darželio auklėtoja?” – paklaus kai kurie.
Bet ar tikrai turėtų būti svarbu darželio auklėtojos išvaizda? Darbas su mažais vaikais reikalauja kantrybės, empatijos, kūrybiškumo. Sijono ilgis ar iškirptės dydis nedaro nė vieno pedagogo geresniu ar blogesniu.

Tėvai rado problemų dėl Viktorijos išvaizdos. Jų vaikams ji galėtų būti mylimiausia darželio auklėtoja. Bet tai jiems nebuvo svarbu. Nuotraukos privačiame socialinių tinklų profilyje pasirodė svarbesnės.

Ar šiek tiek drąsesnės nuotraukos internete gali būti atleidimo priežastis? Kur yra riba tarp privataus ir profesinio gyvenimo?

Viena vertus, vaikų darželio auklėtojos atleidimas už nuotraukas „Instagram“ tinkle ar reikalavimas jas pašalinti iš darbdavio atrodo piktnaudžiavimas. Kita vertus, žmonės, dirbantys su vaikais, turėtų ypač rūpintis savo įvaizdžiu ir privačiame gyvenime.

Kurioje pusėje esate jūs? Ar manote, jog Viktorija buvo teisingai atleista?

Pasidalinkite savo nuomone komentaruose 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *