Kategorijos
naujienos

6 vaisiai, kurie būtini mūsų organizmui kasdien

Geležies trūkumas – rimta problema, kuri gali sukelti anemijos pasireiškimą.

Štai sąrašas vaisių, turtingų geležimi. Įtraukite šiuos produktus į savo racioną ir pajuskite energijos ir sveikatos antplūdį, atsikratykite geležies deficito kraujyje.

1. Datulės.

Tai labai saldus maistingas vaisius, naudojamas šviežias ar džiovintas, jis dovanoja energiją ir garsėja savo geležies atsargomis. 250 g datulių yra 3 mg geležies.

2. Abrikosai

Abrikosai turtingi proteino, angliavandenių, vitamino A, geležies ir kitų mineralų. Ypač daug geležies džiovintuose abrikosuose, kurie gali stovėti kelis mėnesius ir išlikti švieži. 100 g džiovintų abrikosų turi pusę geležies dienos normos.

3. Figos

Figas galima valgyti šviežias ar džiovintas. Džiovintose visos naudingosios figų savybės padvigubėja, geriausia jas užmerkti nakčiai ir dėti į košes, ruošti su jomis kepinius, derinti su ledais.

4.Razinos.

Pusė puodelio razinų turi 1,6 mg geležies, kuri lengvai įsisavinama organizmo ir padeda kraujo gamybai.

5. Džiovintos slyvos.

Geležies turtingas džiovintas slyvas geriausia užmerkti nakčiai. Neišpilkite vandens nuo džiovintų slyvų – jame taip pat daug naudingų medžiagų.

100 g džiovintų slyvų yra 9 mg geležies. Jas jūs galite dėti į glotnučius, košes, kepinius, daryti iš jų uogienę, žele

6. Granatas.

Granatas – naudingas vaisius tiems, kurie kenčia nuo geležies deficito anemijos. Juos geriausia naudoti šviežius ir dėti į salotas.

Gaivinančios granatų sultys papildys geležies deficitą, padės kovoje su depresija, taps puikiu jūsų raciono papildymu.

Palaikykite geležies lygį kraujyje, likite sveiki ir aktyvūs, vartodami šiuos produktus.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *