Kategorijos
naujienos

Ar žinote, kodėl negalima sėdėti užmetus koją ant kojos?

Daugelis mūsų užmeta koją ant kojos, kai atsisėda, ir daro tai beveik automatiškai. Tokioje pozoje mes atrodome elegantiškiau ir seksualiau ir ją dažnai vadina „moteriška“. Mes priimame tokią kūno pozą nesusimąstydamos, tačiau tik nedaugelis žino, kokias rimtas pasekmes tai gali sukelti.

Nors moteris nuotraukoje aukščiau daugumai žmonių atrodo visai patraukliai dėka to, kaip ji sėdi, visgi kiekvienam būtina žinoti, kas vyksta su kūnu, kai žmogus ilgai būna pozoje „koja ant kojos“.

– Dar 2010-aisiais daugybė tyrimų įrodė, kad ilgas sėdėjimas poza „koja ant kojos“ sukelia
kraujospūdžio padidėjimą. Net jei jūs niekada neturėjote problemų su spaudimu, atsisakius
sėdėjimo tokia poza padės jums tapti sveikesnėmis ir išvengti kraujo cirkuliacijos problemų.

Padidėjusio kraujospūdžio priežastis slypi tame, kad kai jūs dedate vieną koją ant kitos kojos kelio, atsiranda papildomas krūvis kraujagyslėms ir kraujas patenka į širdį dideliu kiekiu, kas galiausiai sukelia spaudimo šuolį.

Kitas galimas paaiškinimas slypi tame, kad spaudimas pakyla dėl izometrinio kojos raumenų susitraukimo (tai vyksta, kai sąnariai nejuda ir raumenys nekeičia savo ilgio). Štai kodėl sukryžiuotos kojos ties pėdomis nesukelia tokio efekto, kaip vienos kojos užmetimas ant kitos.

– Ši kūno poza taip pat gali sukelti dubens raumenų problemas. Ilgas kojų buvimas sukryžiuotoje būsenoje su laiku daro vidinės klubo dalies raumenis trumpesniais, o išorinės pusės raumenis – ilgesniais, dėl to didėja sąnarių pasislinkimo rizika.

– Įprotis kryžiuoti kojas didina šansus užsidirbti varikozinį tinklelį ant kojų. Nepaisant to, kad varikozinis venų išsiplėtimas daugeliu atveju yra paveldimas, dažnas kojų kryžiavimas gali sukelti perspaudžiamų venų uždegimą. Kraujagyslėse yra mažyčiai vožtuvai, neleidžiantys kraujui tekėti neteisinga kryptimi.

Kai kojos sukryžiuotos, spaudimas venose padidėja ir tai užkerta kelią normaliai kraujotakai, kraujagyslių sienelės siaurėja ir silpsta jų elastingumas. Galiausiai sutirštėja kraujas ir venos ant kojų išsipučia.

Ir galiausiai, tyrimai rodo, kad sėdint sukryžiuotomis kojomis daugiau nei 3 valandas per dieną, vystosi kūprinimasis, skausmai apatinėje nugaros dalyje ir sprande, o taip pat atsiranda diskomfortas klubuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *