Kategorijos
naujienos

Archeologai rado 3500 metų senumo miestą po Sacharos smėliu, kuris buvo laikomas išgalvotu

Mokslininkai rado senovinį, 3,5 tūkstančių metų senumo miestą po Sacharos smėliu. Ilgą laiką vadinamasis Prarastas auksinis miestas buvo laikomas tik prasimanymu, kurį ale pastatė garsaus faraono Tutanchamono senelis. 

Senovės gyvenvietės sienos buvo iškeltos XIV amžiuje prieš Kristų didžiojo faraono Amenhotepo III įsakymu – su šiuo valdovu Egiptas įžengė į klestėjimo laikotarpį. Istorikai keletą kartų susitiko dėl informacijos apie Auksinį miestą. Bet kadangi niekas negalėjo jo rasti, mokslininkai nusprendė, kad tai mitinis miestas. 

Miestas buvo rastas beveik atsitiktinai. Kasinėjimai prasidėjo 2020 m., tačiau mokslininkams miestas visiškai nerūpėjo: buvo įkurta paskutinės Tutanchamono šventyklos vieta. Atradę pirmąjį namą, archeologai suprato, kad rado kažkokią gyvenvietę, ir tik po kelių mėnesių suprato miesto mastą. 

Jau tapo aišku, kad Auksinis miestas yra didžiausia kada nors Egipte rasta gyvenvietė. Kai kurie namai kyla keliais metrais, o mokslininkai mano, kad radinys yra antras pagal svarbą po garsiojo Tutanchamono kapo atradimo. 

Tyrėjai auksinį miestą laiko informacijos lobynu. Tai leis daugiau sužinoti apie senovės egiptiečių gyvenimą imperijos klestėjimo laikais. Be to, šiame mieste gali būti paslėptas atsakymas į vieną iš didžiųjų Egipto paslapčių: kodėl Nefertitis ir pusiau legendinis Echnatenas persikėlė į Amarną.

Šiuo metu mokslininkams pavyko nuodugniai ištirti tik kelis ketvirčius. Labiausiai tikėtina, kad kasinėjimai tęsis dar daugelį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *