Kategorijos
naujienos

Mokslininkai rado apatinius, kurių amžius 500 metų

JAV gyventoja Merė Džeikobs tapo labai populiari pasaulyje savo išradimo dėka. Būtent ji sugalvojo tokią liemenėlę, kokią mes ją žinome šiais laikais. Legenda teigia, kad atradimas įvyko visai atsitiktinai. 1914 metais moteris ruošėsi į pobūvį. Ji pastebėjo, kad iš po jos suknelės styro išlindusi dalis metalinio korseto. Ji nusprendė kažkaip paslėpti tai ir pasiuvo pirmą pasaulyje liemenėlę iš nosinių, kurią papuošė kaspinais.

Iki to įvykio istorija nežinojo bandymų pasiūti tokius apatinius, bet visai neseniai viskas pasikeitė.

Archeologai tyrinėjo senovinę austrų pilį Lengberg ir aptiko ten nuostabų radinį. Vienoje iš slaptaviečių buvo rasta 3000 įvairių tekstilės gaminių, tame tarpe ir senoviniai apatiniai. Ekspertų vertinimu drabužiai pragulėjo slaptavietėje ne mažiau 500 metų. Pasirodo, kad biusthalteris (liemenėlė) žinomas žmonijai jau nuo Atgimimo epochos. Apatinius ne tik siuvo, bet ir puošė mezginiais.

Apatiniai išsilaikė nelabai geroje būklėje, bet galima buvo matyti, kad jie primena šiuolaikinius. Pažvelkite į fotografiją – liemenėlė iš 15-o amžiaus ir iš 50-ųjų praeito amžiaus metų.

Beje, komplekte buvo ir mezginių kelnaitės.

Antikiniais laikais moterys dėvėjo kažką panašaus į šiuolaikinius apatinius. Vietoj įprastinių liemenėlių jos dėvėjo raiščius iš medžiagos arba odos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *