Kategorijos
naujienos

Niekada neatitraukite akių nuo kasininko, jei mokate kortele! Štai kodėl

Būdami viešose vietose, mes labiausiai saugomės kišenvagių. Daugelis net nesinešioja su savimi daugiau pinigų, nei galim išleisti maisto parduotuvėje. O daugumą pirkinių apmoka banko kortelės pagalba.

Bet nusikaltėliai taipogi ne kvailiai ir nuolat randa naujų sukčiavimo metodų. Taigi, miesto džiunglėse vienintelis jūsų ginklas – budrumas.

Ne taip seniai pasaulyje ėmė populiarėti nauja „skimingo“ forma, nuo kurios jau nukentėjo tūkstančiai debetinių ir kreditinių kortelių savininkų.

Štai kaip tai veikia. Kasininkas du  kartus praveda kortele per apmokėjimo terminalą: vieną kartą, kad nurašytų pinigus už pirkinį, ir antrą – kad gautų iš kortelės asmeninę informaciją, kurią paskui bus galima panaudoti, norint jus apiplėšti.

Kai jūs duodate savo kortelę kasininkui, tai galite ir nepastebėti, kad kasininkas jus jau apgavo. Prekių apmokėjimo kortele terminalai atrodo tokie nekalti…

Toli gražu ne visi  žmonės kasdien tikrina savo sąskaitos likutį. Todėl jus apgauti, nurašant pinigus už tą pačią prekę du kartus, gali bet kuris kasininkas. Pinigus, nurašytus iš jūsų sąskaitos, jis paskui pasiims kasoje.

Ir štai dar vienas būdas: kasininkas tiesiog atsimena triženklį ( dažniausiai) CVV numerį, užrašytą vidinėje kortelės pusėje. Žinodamas jį ir jūsų kortelės 16 skaitmenų numerį, kasininkas ir jo bendrininkai gali atlikti daugybę pirkinių internete!

Ekspertai paskaičiavo, kad šiai aferai tenka 80% apiplėšimų, susijusių su banko kortelėmis. Tai daugiau nei 1 milijardas JAV dolerių tik Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje per metus!

Štai 3 būdai apsaugoti save:

  1. Neduokite kortelės kasininkui į rankas. Jei jis dėl kažkokių priežasčių per terminalą pravedė 2 kartus, įsiminkite šį pirkimą. O jau paskui, namuose, patikrinkite savo sąskaitą per internetinę bankininkystę.
  2. Užklijuokite triženklį kodą vidinėje kortelės pusėje ( ten, kur magnetinė linija).
  3. Kortelės nustatymuose nurodykite, kad ja negalima atlikti mokėjimų online. Pirkimui internete naudokite atskirą kortelę, kuri visada bus namie ir niekada – piniginėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *