Kategorijos
naujienos

Radote telefoną? Štai kodėl ne visada gerai jį grąžinti, jei norisi padaryti gerą darbą

Istorija, kurią jums papasakosiu, nutiko prieš kelis metus. Įprastą nerūpestingą dieną aš ėjau namo iš universiteto ir išgirdau keistus garsus krūmuose. Po kelių akimirkų aš supratau, kad tai buvo telefono skambutis ir radau išmanųjį – ne patį brangiausią, bet gana populiarų modelį.

Buvo vienas neguodžiantis momentas – įkrovos buvo vos 2%. Atsižvelgęs, kad mano telefonas išsijungia likus 5%, nusprendžiau įjungti jam energijos taupymo režimą ir greitai patraukiau namo, kad prijungčiau jį prie pakrovėjo. Namuose ėmė plaukti žinutės apie praleistus skambučius ir SMS su prašymais grąžinti dukros telefoną.

Na ką gi, pirmąją klaidą aš padariau jau tuomet – palikau SIM kortelę telefone. Antrąją klaidą padariau vedamas sąžinės – paskambinau numeriu, siuntusiu SMS. Kitame laido gale atsiliepė moteris, kuri tuoj pat ėmė klausinėti manęs,kaip buvo rastas telefonas ir kur dabar aš randuosi. Žinoma, į visus klausimus aš pateikiau teisingus atsakymus.

Čia ir pasirodė, kad aš padariau praktiškai fatališką klaidą, o būtent pasakiau savo adresą. Po kelių valandų pas mane pasirodė policijos pareigūnai, kurie pareikalavo eiti su jais, pasiėmus dokumentą.

Komisariate mane nuvedė į tyrėjo kabinetą, kur sėdėjo 40-metė moteris ir kažkokia 15 metų moksleivė , kuri, aišku, atpažino „užpuoliką“ ir savo telefoną.

Širdis nusirito į kulnus, stresas, pačios juodžiausios mintys galvoje – visa tai pajutau vos per minutę. Laimei pavyko išsireikalauti išlaisvinimo pasirašius pasižadėjimą neišvykti. Aš iškart ėmiau ieškoti liudininkų ,kurie galėtų patvirtinti mano alibi „nusikaltimo“ momentu.

Toliau sekė turbūt pačios baisiausios dvi mano gyvenimo savaitės, per kurias aš turėjau įrodinėti esąs nekaltas.

Noriu išreikšti atskirą padėką tyrėjui, kuris pasirodė normalus vyras ir nepatikėjo šita mažamete ir jos motina psichopate. Po kelių akistatų, kai tas 15-metis nesusipratimas pastoviai painiojosi savo parodymuose, man nuėmė visus kaltinimus.

Tyrėjas patarė kreiptis į teismą dėl šmeižto.  Žinoma, teismą aš laimėjau. Teismo sprendimu man turėjo išmokėti moralinę kompensaciją ir atlyginti visas teismo išlaidas. Be to, šiai šeimynėlei buvo išrašyta nebloga bauda.

Mano patarimas jums: matote telefoną, arba iškart išmeskite kortelę ir pasiimkite jį sau, arba tiesiog praeikite pro šalį. Atminkite, jūsų kilnumas gali kainuoti jums kalėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *