Kategorijos
naujienos

Žinomiausių pasaulio statinių paslaptys apie kurias nėra girdėję 90% žmonių

Yra tam tikrų meno ir architektūros kūrinių, kurie išgarsėjo visame pasaulyje. Bet jei įdėmiau išstudijuosite kai kurių iš jų istoriją, pamatysite, kad daugelyje jų dar tebėra daugybė paslapčių.

Nusprendėme sudaryti įdomiausiųjų sąrašą ir patys nustebome tuo, ką sužinojome.

Eifelio bokšto apartamentai viršutiniame aukšte

Gustavas Eiffelis, žmogus, sukūręs garsiausią Prancūzijos paminklą, pastatė ir įrengė butą sau viršutiniame jo aukšte. Jis dažnai naudojo jį poilsiui ir svečių priėmimui. Vieną kartą jis ten ilgai kalbėjo su Thomasu Edisonu. Bute yra virtuvė, vonios kambarys, du miegamieji ir svetainė, ir, be abejo, atsiveria įspūdingi vaizdai. Šiandien jis tarnauja kaip muziejus su Eifelio ir Edisono vašku.

Nutrūkusi grandinė prie Laisvės statulos kojų

Laisvės statulą JAV padovanojo prancūzai, pagerbdami Amerikos revoliucijos 100-metį. Tai simbolizuoja laisvę, demokratiją ir vergijos panaikinimą. Būtent dėl ​​šios priežasties statulos kojose guli nutrūkusi grandinė – to dažnai nepastebi daugybė tūkstančių turistų, kurie eina jos pamatyti.

„Isleworth Mona Lisa“

Gerai žinomas faktas, kad daugelis menininkų atkūrė garsiąją Mona Lizą. Tačiau manoma, kad yra dar vienas portretas, kurį nupiešė pats da Vinci, ir šis nėra jokia kopija. Įdomu tai, kad antroji versija nupiešta iš šiek tiek kitokios perspektyvos. Gali būti, kad jį sukūrė kitas atlikėjas, o gal keli iš jų. Pasak ekspertų, tačiau labiau tikėtina, kad tai tiesiog ankstesnė „Da Vinci“ šedevro versija.

Materhornas Disneilende

Disneilendo Matterhornas, sukurtas ir pavadintas Alpių kalno, esančio pasienyje su Šveicarija ir Italija, vardu yra pirmasis vamzdinis plieninis ištisinių bėgių kalnelius. Vis dėlto tai ne. Pačiame viršuje yra nedidelis į mansardą panašus statinys, naudojamas kaip laipiojimo ir pertraukimo vieta alpinistams: krepšinio lankas su lenta ir tinklu, pritvirtintas prie medinių laiptų. Alpinistai ir dalyviai naudojosi krepšinio aikštele ir rengimo aikštele pasiruošti numatytiems lipimams ar praleisti laiką esant blogam orui.

Originali Sfinkso išvaizda

Didysis Gizos sfinksas yra seniausia statula pasaulyje. Iš pradžių jis buvo dekoruotas ryškiais dažais, už kurio ausų šiandien liko tik fragmentai. Ji taip pat turėjo nosį ir iškilmingą barzdą. Jų liekanas galima pamatyti Didžiosios Britanijos ir Egipto muziejuose. Kai kurie ekspertai mano, kad sfinksas iš pradžių galėjo turėti liūto ar šuns galvą, o žmogaus veidas buvo iškirptas tik daug vėliau. Tai paaiškintų didelį skirtumą tarp gigantiško kūno ir mažos galvos proporcijų.

Pizos bokšto sukūrimas

Garsiajame bokšte yra daugybė paslapčių. Visi žino apie jo polinkį, tačiau niekas nežino, kas iš tikrųjų pastatė varpą Pizos katedrai. Viena iš šios paslapties priežasčių yra tai, kad ji buvo pastatyta per beveik 200 metų. Istorikai įpratę manyti, kad statybos planą parengė Bonanno Pizano, tačiau labiau tikėtinas kandidatas buvo Diotisalvi, kuris suprojektavo baptisteriją šalia bokšto, kuris pastatytas tuo pačiu stiliumi.

Rembrandto „ Danaë “ veidas

Rembrandt started painting Danaë two years after his marriage to Saskia van Uylenburgh. The artist depicted his wife in many of his paintings, and it long remained a mystery why the similarity with Saskia was not so clear in this image as it was in his other works of the 1630s. Moreover, the style of this particular painting was closer to many of his later works. It is only recently that explanations have been found for this mystery. When examined using x-rays, the similarity of the figure in the painting with Rembrandt’s wife is much clearer. It seems the painting was redone after his spouse’s death, at a time when he was infatuated with another woman, Geertje Dircx. The facial features of Danaë were changed in such a way that they combined both of his lovers’ features.

Garsiausios turistų traukos vietos Didžiojoje Britanijoje vardas

Griežtai tariant, „Big Benas“ reiškia ne visą bokštą Didžiosios Britanijos parlamento rūmuose, o tik jame esantį didelį varpą. Iki 2012 m. Rugsėjo mėn. Oficialus statinio pavadinimas buvo „Vestminsterio rūmų varpinė“. Dabar jo oficialus pavadinimas yra „Elžbietos bokštas“. Šiuo metu niekas tiksliai nežino, kieno garbei varpas buvo pavadintas Big Benu. Viena teorija sako, kad tai buvo galingai pastatyto žmogaus, kuris valdė varpų liejyklą ten, kur ji buvo, slapyvardis. Kita teorija rodo, kad jis buvo pavadintas sunkiasvorio bokso čempiono Benjamino Count vardu.

Auksinių vartų tilto spalva

Auksinių vartų tiltas yra vienas labiausiai fotografuojamų orientyrų pasaulyje. Ilgai reikėjo susitarti dėl jo statybos su Jungtinių Valstijų laivynu. Kai pagaliau buvo gautas leidimas, laivynas norėjo, kad jis būtų nudažytas juodomis ir geltonomis juostomis, kad jis būtų matomas rūke. Galų gale tilto architektas Irvingas Morrowas įtikino kariuomenę jį nudažyti tamsiai oranžine spalva. Tai ne tik užtikrino, kad jis buvo matomas bet kokiomis oro sąlygomis, bet ir suteikė jam patrauklią išvaizdą.

Dangus paveiksle „Riksmas“

Pirmasis legendinio Edvardo Muncho paveikslo pavadinimas buvo „Gamtos riksmas“. Menininkas savo dienoraštyje rašė:

„… staiga dangus pasidarė kraujas raudonas; aš sustojau, pasijutęs išsekęs ir atsirėmęs į tvorą, pamačiau kraują ir liepsnos liežuvius virš melsvai juodos fiordo ir miesto …“

2003 m. Grupė astronomų pateikė teoriją, kad ryškią raudoną dangaus spalvą, kuri taip nustebino menininką, lėmė 1883 m. Krakatoa ugnikalnio išsiveržimas. Į atmosferą buvo išmestas didžiulis vulkaninių dulkių kiekis, nes iš kurių per ateinančius kelerius metus visame pasaulyje buvo pastebėti ypač ryškūs liepsnojantys saulėlydžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *