Kategorijos
Gyvūnai

Vyras 23 metus gyvena su baltuoju lokiu. Pažiūrėkite video

67 metų Markas Diuma – turbūt vienintelis pasaulyje žmogus, kuris gali paplaukioti su baltuoju lokiu. Bebaimis lokių dresuotojas iš Abotsfordo (Britų Kolumbija, Kanada) dažnai plaukioja su savo namine baltąja meška Eidži.

Eidži – 23 metų baltoji meška,kuri draugauja ne tik su Marku, bet ir su jo žmona Dawn. Meška mėgsta žaisti su Marku, bučiuodama ir apkabindama jį.

Sutuoktiniai dresuoja 362 kg svorio Eidži filmavimuisi didelio biudžeto filmuose ir reklaminiuose klipuose. 1995 m ji nusifilmavo filme „Aliaska“, kai jai buvo kelios savaitės.

„Eidži pragyveno su manimi visą savo gyvenimą, – sako Markas. – Ji visada šalia. Aš būsiu su ja iki jo gyvenimo pabaigos arba savojo. Taip jau nutiko.

Jai 23 metai. Nelaisvėje jie gyvena maždaug nuo 30 iki 35 metų.“

Markas sako, kad auklėti Eidži jam padėjo ne tik baimės baltiesiems lokiams nebuvimas,bet ir draugystė, kuri susiklostė tarp jų per šiuos metus.

„Eidži gyvena labai gerą gyvenimą. Jai netenka medžioti, visą maistą jai atneša, be to, tai aukščiausios kokybės maistas. Jai nereikia landžioti po ledynus ir ieškoti grobio“.

Žinoma, jaunystėje Eidži teko atpratinti nuo įpročio kandžiotis.

„ Ji mane kandžiojo ir vaikystėje, bet tai pilnai tikėtina,- sako Markas. Norint atpratinti gyvūną nuo kažko, iš pradžių reikia, kad jis pradėtų tai daryti.

Meškiukai kandžiojasi – taip jie sutverti. Nuo to juos tenka atpratinti. Bet ir žmonių kūdikius irgi tenka mokyti nesikandžioti“.

Markas dresuoja lokius jau daugiau nei 40 metų, todėl gerai išstudijavo  jų įpročius. Jis moka skaityti Eidži mimiką ir pozas ir žino, kada ji kuo nors nepatenkinta.

„Iš visų žmonių pasaulyje ji pripažįsta tik mano žmoną ir mane,- sako jis. – Eidži pas mus svarbiausia, o mes jai paklūstame“.

Štai kaip jų draugystė atrodo video:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *