Kategorijos
Įdomybės

Žinomiausi filmai, kur kūrėjai susimovė parinkdami drabužius aktoriams

Didžiausi filmų gerbėjai sugeba pamatyti įvairias klaidas, kurios praslysta režisieriams ir operatoriams pro akis. Visgi sunkiausia pastebėti aktorių drabužių klaidas. Neretai filmuose vaizduojama praeitis, tačiau nesigilinama į to amžiaus drabužių detales.

Sunku suvokti, kaip aktoriai aprengiami tokiais drabužiais, kai dirba tiek daug žmonių prie filmo. Pasižiūrėkime kokios klaidos buvo padarytos su aktorių drabužiais filmuose.

“Narsioji širdis“

Ironiška, tačiau Škotijos herojus William Wallace niekada nevilkėjo kilto. Pasak istorikų, šis drabužis atsirado tik XVI amžiuje, o filmas pasakoja apie 1298 metus.

“Ištrūkęs Džango“

Per filmą herojus, kurį vaidina Jamie Fox, dėvi labai juodus akinius, kurie sukuria paslaptingumą. Filmo veiksmas vyksta 1858-ais, bet pirmieji akiniai nuo saulės JAV pasirodė tik 1929.

“Puikybė ir prietarai“

Filmas buvo padarytas pagal Jane Austen romaną, tačiau jame taip pat galima pamatyti klaidą. Veiksmas vyksta 1797-ais metais. Šioje vietoje matome aktorė prie vieno iš Raffaelle Monti darbų, tačiau jis juos pradėjo tik nuo 1846 metų. 50 metų skirtumas.

Tame pačiam filme aktorė Keira Knightley vilki Velingtono batus, tačiau jie atsirado taip pat po 50 metų.

“Dešimt Dievo įsakymų“

Šiame vaizde yra daugybė istorinių neatitikimų, tačiau labiausiai į akis krenta Nefertarės apdaras. Ši spalva neegzistuoja gamtoje ir tuo metu dirbtinai ji negalėjo būti sukurta. Tą patį galima pasakyti ir apie liemenėlę, kurių tuo metu tikrai nebuvo.

“Purvini šokiai“

Merginą matome su trumpais šortukais, kurie tapo populiarūs 80-ais, tačiau filmo veiksmas vyksta 60-aisiais.

“Aviatorius“

1920-aisiais herojus vaikšto su plono stiklo akiniais be rėmo, nors jie atsirado tik 50-aisiais.

“Favoritas“

Filmo herojus dažnai matomas su pilna žokėjaus apranga 30-aisiais. Odiniai dirželiai atsirado tik 1956-ais, o akiniai su plastikiniais lešiais po antrojo pasaulinio karo.


“Amerikietiška afera“

Ar matote laikrodį ant Louis C.K. rankos? Tai Rolex GMT-Master II 116718, kuris sukurtas 2010 metais. Visgi nei aktorius, nei filmo kūrėjai neatkreipė dėmesio, kad veiksmas vyksta 70-aisiais.

“Gelbstint eilinį Rajaną“

Čia matome kaip JAV desantininkai išsilaipina Normandijoje 1944-ais, tačiau matome, kaip kai kurie kariškiai vilki juodus batus, kurie JAV kariuomenėje atsirado tik 1949-ais. Prieš tai visi batai būdavo rudos spalvos.

“Amadėjus“

Mocartas užsisega savo drabužius su užtrauktuku. Tai labai keistas vaizdas, žinant, kad jis išrastas tik 120 metų po austrų kompozitoriaus mirties.

“Perl Harboras“

Per antrąjį pasaulinį karą, nei viena amerikietė nepalikdavo namų neužsidėjusi kojinių. Filmų kūrėjai manė, kad taip atrodys aktorės geriau.

“300 spartiečių“

Joks spartietis neitų į karą su apsiaustu, kuris tik varžo judesius. Taip pat jie vilkėjo šarvus, kad būtų saugesni, tačiau juk reikia parodyti aktorių pilvo presus.

“Pagauk, jei gali“

Amy Adams herojė nešioja breketus, kurie labai populiarūs pasidarė 70-aisiais. Tačiau filmo veiksmas vyksta 10 metų anksčiau ir tokių breketų dar tikrai nebuvo.

Taip pat norime parodyti įvairias filmų klaidas, kurios nesusijusios su drabužiais, o su filmavimu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *