Kategorijos
naujienos

10 dalykų, nutinkančių mūsų kūne, kai tampame veganais

Šiais laikais vis daugiau žmonių renkasi veganišką gyvenimo būdą. Tai ne tik sukelia kūno pokyčius, bet ir gerai veikia planetą. Laikantis veganiškos dietos, pasikeičia mėsėdžiai ir vegetarai. Mes norime su jumis pasidalinti tiksliai tuo, kas nutinka jūsų kūnui, kai tampama veganu.

Galite geriau miegoti

Veganai vartoja daugiau skaidulų ir mažiau sočiųjų riebalų. Pasak vieno tyrimo, tai galėtų būti tobulo miego receptas. Laikydamiesi augalinės dietos, į savo kūną įnešate daugiau sudėtingų angliavandenių, išskiriant daugiau serotonino, kuris padeda jums miegoti. Krakmolingas maistas, pavyzdžiui, ryžiai ir bulvės, gali padėti jums geriau išsimiegoti, jei juos valgysite prieš miegą.

Prarasite svorio

Keli tyrimai parodė, kad veganiška dieta taip pat turi įtakos kūno svoriui. Vieno tyrimo metu dalyvavę suaugusieji ir vaikai, kurie laikėsi veganiškos dietos, suvartojo mažiau baltymų, cholesterolio ir sočiųjų riebalų. Veganai vaikai tyrimo metu numetė vidutiniškai 3,1 svaro.

Gali pasikeisti hormonų funkcija

Soja yra puikus mėsos pakaitalas, tačiau jei suvalgysite per daug, tai turės neigiamą poveikį. Taip gali atsitikti, jei mėsos baltymus reguliariai pakeisite sojos baltymais. Daug sojos gali sutrikdyti skydliaukės veiklą, o šis organas yra atsakingas už hormonų reguliavimą ir pusiausvyrą. Todėl sojų geriau valgyti tik saikingai ir vietoj jų rinktis kitą mėsos pakaitalą.

Sąnariai bus mažiau linkę į uždegimus

Maistas, pavyzdžiui, sviestas, sūris ar mėsainiai, gali sukelti sąnarių uždegimą, nes juose yra daug sočiųjų riebalų rūgščių. Naujausi tyrimai rodo, kad augalinė dieta, ypač veganų dieta, gali daug padėti artritui. Taip yra todėl, kad vartojate mažiau sočiųjų riebalų rūgščių ir valgote daugiau maisto produktų, kurie mažina uždegimą.

Skonis bus suvoktas kitaip

Perėjimas nuo dietos, kurioje yra daug greito maisto, druskos ir gyvūninių riebalų, taip pat paveiks jūsų skonio receptorius. Jų jautrumas pasikeičia, kai pradedate augalinę dietą ir atsisakote gyvūninės kilmės maisto. Štai kodėl galite rasti mėgstamą maistą, kurio anksčiau negalėjote įsivaizduoti.

Galite išsipūsti

Jei valgote daug daržovių, tokių kaip briuseliniai kopūstai, brokoliai, kopūstai, skrandyje gali būti daug dujų. Jūs išsipūtėte, nes jūsų kūnas negali apdoroti visų skaidulų. Todėl, be veganiškos dietos, rekomenduojama gerti daug vandens, kad virškinimo sistema galėtų sveikai virškinti maistą.

Jūsų oda bus švaresnė

Tai, ką valgome, tiesiogiai veikia mūsų odą. Pasak tyrimo, augalų pagrindu dieta gali padėti kovoti su spuogais taip pat apskritai pagerinti odos būklę. Jei sutramdysite pieno produktų vartojimą ir valgysite daugiau maisto produktų, kuriuose yra daug natūralių antioksidantų, odai darote didelį malonumą. Daugelis pieno produktų blogai veikia odą dėl natūraliai joje esančių hormonų ir steroidų.

Jūsų kūno kvapas keičiasi

Vartojant mėsą, organizme gali išsiskirti labai nemalonaus kvapo toksinai, tačiau veganų dieta keičia ir kūno kvapą. Pavyzdžiui, kai kuriose daržovėse yra daug sieros (pavyzdžiui, svogūnuose ir kopūstuose). Jei jūsų dietoje yra daug šių medžiagų, jūsų prakaitas ir kvapas kvepės maistu, kuris jūsų kūne tiesiog ištirpsta.

Turėsite daugiau energijos

Energetiką galite padidinti laikydamiesi veganiškos dietos. Augalinė dieta palengvina organizmo virškinimą, vadinasi, mūsų kūnas nebus priblokštas. Jei jūsų virškinimo sistema turi dirbti per daug, galite patirti mieguistumą ir turite mažai energijos. Taigi, veganiškos dietos gali suteikti daugiau energijos, dienos metu galite būti produktyvesni.

Jūsų kaulai gali tapti trapesni

Laikantis veganiškos dietos, kalcio ir vitamino D kiekis organizme dažnai būna per mažas. Tai padidina osteoporozės riziką, kai sumažėja kaulų tankis ir labiau tikėtinas lūžis. Iš dalies tai yra ir priežastis, kodėl veganų kūno masės indeksas yra mažesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *