Kategorijos
naujienos

Gydytojai narkomanei pasakė, kad gyventi jai liko vos 12 mėnesių, tačiau geraširdis policininkas pastatė merginą ant kojų ir taip ji atrodo dabar

37-erių Caroline Best problemų su priklausomybę narkotikams turėjo jau daugiau nei 20 metų. Būtent tiek laiko ji praleido tiek įkalinimo įstaigose tiek laisvėjė, ieškant sekančios dozės heroino.

Pirmą kartą mergina pabandė narkotikų kai jai buvo vos 13 metų. Kaip ir daugelis narkomanų, savo priklausomybę merginai teko išlaikyti vagiliaujant ir atliekant kitas nusikalstamas veikas.

Toks gyvenimo būdas visada lemia trumpą gyvenimą, nes narkotinės medžiagos labai smarkiai žudo žmogaus kūną iš vidaus. Paskutinį kartą, kai Caroline buvo paguldyta į ligoninę, jai daktarai pasakė, kad gyventi jai liko vos metai. Pasirodo, Caroline dėl sužeisto kelio turėjo sepsio infekciją, kuri labai smarkiai paveikė jos širdies veiklą.

Vienas iš merginos širdies vožtuvų pradėjo nustoti veikti. Tačiau gydymas galėjo būti atliekamas tik tada, jei Caroline nustotų vartoti. Net ir po tokios žinios ji negalėjo nustoti vartoti heroiną.

Viskas pasikeitė tik tada, kai pareigūnas Stuart Toogood, kuris jau ne vieną kartą suėmė merginą dėl jos nusikaltimų, nusprendė jai padėti.

Jis išleido ją į intensyvios reabilitacijos kliniką, kur Caroline praleido 6 mėnesius. Iš karto po to mergina įsikūrė taip vadinamuose “Blaiviuose namuose” (angl. Dry house), kuriuose ji tęsė savo išgijimą nuo narkotinės priklausomybės.

Caroline ir Stuart

Caroline ir Stuart

Šiandien mergina jau treti metai nebe vartoja, o jos širdies vožtuvas pagijo savaime, todėl operacijos jau nebe prireikė. Caroline dabar bendradarbiauja su pagijusiais narkomanais ir kitais į blaivybės kelią žengiančiais žmonėmis.

Kalbėdama su žiniasklaida mergina neslėpė dėkingumo ją išgelbėjusiam policininkui, nes be jo palaikymo ir tikėjimo, jos šiandien nebūtų gyvųjų tarpe. Šios merginos kelionė yra puikus pavyzdys, kad žmogus visada turi du pasirinkimus – arba kovoti už savo gyvenimą ir gyvybę, arba pasiduoti.

Caroline prieš ir po
Caroline prieš ir po

Dažnai pamirštame, kad gyvename vis dėlto vieną kartą, tad visada verta nenuleisti rankų ir kovoti! Be abejonės, narkomanija yra sudėtinga, kompleksinė problema, kurią išspręsti yra tikrai nelengva. Tačiau mūsų dienomis yra ne tik puikių specialistų bei klinikų, bet ir geraširdžių žmonių, kurie išties pagalbos ranką ir pademonstruos savo palaikymą. Kartais pokyčius išjudina būtent atjauta ir kito žmogaus buvimas šalia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *