Kategorijos
naujienos

Nėštumo pabaigoje būsimai mamai diagnozavo 4 stadijos vėžį. Pagimdžius gydytojai patarė jai ruoštis mirčiai, tačiau po 4 mėnesių radiologas pastebėjo neįtikėtiną detalę

Dar visai neseniai pacientai, išgirdę vėžio diagnozę žinojo, kad tai yra beveik mirties nuosprendis. Kad ir kaip medicina būtų pasistūmėjusi į priekį, efektyvių vaistų visiškai išgydančių vėžį dar nėra. Egzistuoja galybė eksperimentinių gydymų, dažnai net ir sėkmingų didžiajai daliai pacientų. Tačiau iki šiol vis dar kas šešta mirtis yra nuo 21-ojo amžiaus didžiausio žudiko – vėžio ir jo komplikacijų.

2007-ųjų pradžioje Ashley ir jos vyras David Hallford buvo nepaprastai laimingi, nes praėjus 3 metams nuo jų santuokos pradžios jie pagaliau laukėsi savo pirmagimio. Dar nėštumo pradžioje su vaisiumi viskas buvo gerai, tačiau pati Ashley gydytojų patarimu antibiotikais gydė gumbą ant kaklo po žandikauliu, kuris priminė paprasčiausią infekciją. Tačiau gumbui sumažėjant ir kiekvieną kartą po gydymo vėl sugrįžtant, Ashley ir gydytojai sunerimo.

Padarius biopsiją paaiškėjo – tai buvo retas ir neaiškios kilmės piktybinis auglys. Ashley buvo nėščia 33 savaites. Medikų nuomone, reikėjo kuo greičiau paskatinti gimdymą ir pradėti gelbėti Ashley. Poros sūnus Harvey, nors gimė kur kas per anksti, buvo visiškai sveikas ir išsivystęs berniukas.

Ashley kone iš karto po gimdymo turėjo gulti ant operacinės stalo, kur jai iš kaklo buvo pašalintas apelsino dydžio auglys. Praėjus net 5 savaitėms po operacijos gydytojai vis dar neturėjo atsakymo – kokia vėžio forma atakavo Ashley ir kas paskatino auglių augimą. Tuo pat metu Ashley sveikata vėl pradėjo prastėti. Atlikti išsamūs tyrimai parodė, kad vėžys metastazavosi į smegenis, plaučius ir kepenis.

Medikai išraše net panaudojo žodį “nesuskaičiuojamas kiekis”, kai buvo bandoma aprašyti tai, kiek auglių yra Ashley plaučiuose. Tą akimirką medikai nustojo bandyti išsiaiškinti, koks vėžys puola Ashley ir griebėsi intensyvaus gydymo radiacija ir chemoterapija. Vežys progresavo taip greitai, kad vos per pora savaičių Ashley akies raumenys buvo užspausti ir jos akies vokas visiškai užsidarė.

Medikai retai susidurdavo su tokiu greitu progresu, tad jaunai mamai jie pasiūlė daryti kuo daugiau nuotraukų atsiminimui sūnui ir pradėti rašyti jam laiškus. Buvo akivaizdu, kad šansų Ashley turi labai mažai, arba beveik nulį. Mergina prisipažino, kad vienintelė jos vidinė jėga pasistengti išgyventi buvo malda ir noras užauginti sūnų, nepalikti jo be mamos. Tačiau ji ruošėsi viskam ir net parašė laišką būsimajai sūnaus pamotei, kuri skirtų savo gyvenimą jos sūnaus auginimui.

Sunku yra įsivaizduoti, kaip turėtų jaustis žmogus, tuo pat metu kovojantis už savo gyvybė ir besiruošiantis mirčiai. Ashley ir jos šeimą palaikė visa didelė bažnyčios bendruomenė, kuri ne tik padėjo pasirūpinti vos kelių mėnesių kūdikiu, jaunu tėvu, kuris turėjo dirbti, kol jo žmona kovojo už savo gyvybę. Daugybė žmonių meldėsi ir net pasninkavo.

Nors pirmą mėnesį Ashley kūnas nereagavo į gydymą, medikų pakoreguoti gydymo būdai tiesiog akyse naikino jauną merginą. Dėl didelio kiekio steroidų per porą mėnesių Ashley priaugo daugiau nei 20 kilogramų. Tais pačiais 2008-aisiais, praėjus keletui mėnesių po intensyvaus gydymo, laukė eilinis tyrimas, kuris padėtų stebėti, kaip nyksta ar progresuoja augliai.

Visi patyrė šoką pamatę, kad Ashley kūne neliko jokio vėžio pėdsako. Mergina oficialiai buvo remisijoje. Absoliučiai niekas nesitikėjo tokio rezultato, o daktarai patys pavadino tai stebuklu. Tačiau Ashley žinojo, ją stebi Dievas ir bendruomenės maldos buvo išgirstos. Net Ashley onkologai pritarė, kad malda buvo vienas iš didesnių faktorių, padėjusių jai pasveikti.

Jauna šeima galėjo toliau džiaugtis gyvenimu, nors virš jų visada kabėjo vėžio, kuris visada gali sugrįžti, šešėlis. Porai buvo aiškiai pranešta, kad dėl intensyvaus poveikio Ashley organizmui, ji niekada negalės susilaukti vaikų. Nors pora priėmė medikų perspėjimą, jie vis tiek tikėjo stebuklais ir Dievu.

Ir tai buvo ne veltui, nes būtent jis apdovanojo šią šeimą vėliau dar dviem sveikais vaikais. Ashley liga nepraėjo be pėdsako ir jai iki šiol reikia kentėti operacijas, kurių metu jai yra atstatoma auglio žala, kurią jis paliko kaklo zonoje.

Jai taip pat atstatoma rega akyje, kuri nukentėjo nuo smegenyse augusio auglio. Tačiau šios šeimos istorija yra tikrų tikriausias liudijimas, kad maldos, tikėjimas, viltis yra tie dalykai, kurių niekada neverta atsisakyti ir palesti.

Ashley sumontuotas filmukas apie patį baisiausią, tačiau labiausiai kupiną vilties laikotarpį jų gyvenime:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *