Kategorijos
naujienos

5 atsitiktiniai radiniai dėl kurių žmonės tapo milijonieriais

Lobio radimas yra pasakiška vaikystės svajonė, kuri suaugusiam žmogui atrodo beveik neįmanoma. Tačiau, yra tokių, kuriems pasisekė. Šiandien pasakosime apie kai kuriuos radinius, praturtinusius jų savininkus.

1. Žiedas iš sendaikčių turgaus, vertas daugybės pinigų

55 metų Debra Goddard iš Didžiosios Britanijos kadaise nusipirko žiedą sendaikčių turguje. Moteriai tai kainavo vos 10 svarų. Keletą metų jis gulėjo ant lentynos, Debra laikė žiedą paprastais papuošalais. Tačiau vėliau įvyko nelaimė: Debros motina buvo apiplėšta, reikėjo ieškoti pinigų, o tada moteris nusprendė patikrinti žiedo vertę. Paaiškėjo, kad žiedas iš tikrųjų buvo ne stiklas, o beveik 30 karatų deimantas. Taigi už žiedą moteris gavo 470 000 svarų.

2. Ūkininkas ieškojo plaktuko, bet rado priešistorinį lobį

1991 m. Dirbdamas fermoje Ericas Lowesas neteko plaktuko. Draugas nusprendė padėti Erikui ir atnešė metalo detektorių, su kuriuo vyrai pradėjo vaikščioti per lauką. Jie taip ir nerado plaktuko, tačiau rado lobį su didžiuliu aukso ir sidabro kiekiu. Be to, radinyje buvo romėnų monetų, kurios, pasak archeologų, datuojamos 410 m. Iš viso lobis buvo įvertintas 3 milijonais svarų.

3. Reta fotografija

2010 m. Randy Guijarro apsilankė dovanų parduotuvėje Kalifornijoje, norėdamas nusipirkti keletą nuotraukų savo kolekcijai. Už kiekvieną iš jų Randy davė po dolerį. Vienoje iš senų nuotraukų jis rado pažįstamą veidą ir nusprendė atiduoti nuotrauką tyrėjui. Paaiškėjo, kad ji užfiksavo garsų Amerikos nusikaltėlį Bilį Kidą, apsuptą savo sąjungininkų. Nuotrauka buvo pripažinta reta, buvo tik dvi originalios nusikaltėlio nuotraukos. Manoma, kad jos vertė siekė 5 milijonus dolerių.

4. Žymaus menininko paveikslas, pirktas sendaikčių turguje

90-aisiais amerikietė Teri Horton kaip pokštą draugui nupirko keistą paveikslą. Ji rado jį sendaikčių turguje ir, derėdamasi su pardavėju, nusipirko tik už 5 USD. Draugas neturėjo kur dėti šios drobės, o Teri nusprendė parduoti išpardavime. Dailės mokytojas ėjo pro šalį ir paklausė, ar šio paveikslo autorius buvo garsus dailininkas Jacksonas Pollockas? Teri tuo susidomėjo ir nusprendė atiduoti ekspertizei. Jie rado Pollocko atspaudą ant paveikslo ir pripažino jį tikru, o Teri už jį gavo 50 milijonų dolerių.

5. Lobis sename fortepijone

Vieną dieną prestižinė Hammingsų šeima jubiliejaus proga nusprendė įteikti dovaną JK kolegijai. Dovana buvo pasirinktas retas 1905 m. Fortepijonas. Norėdami ją sureguliuoti, šeima pasikvietė meistrą. Jis, atidaręs instrumento dangtį, rado kelis maišus auksinių monetų. Lobis buvo paslėptas 1920-aisiais ir buvo įvertintas 650 000 USD.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *