Kategorijos
naujienos

Begalinės meilės istorija virto siaubingu košmaru: vaikinas nužudė savo sužadėtinę?

2021 metų birželio mėnesį 22 metų Gabby Petito ir jos 23 metų vaikinas Brianas Laundrie leidosi  į kelionę po JAV. Pora jau buvo susižadėjusi, bet kol kas atidėjo vestuves dėl koronaviruso. Jaunuoliai planavo aplankyti ne vieną šalies nacionalinį parką ir kitas įžymybes. 

Pora leidosi į kelionę Gabby  automobiliu furgonu „Ford Transit“.  Automobilis buvo pertvarkytas į kompaktinį namelį ant ratų: pastatyta lova, stalelis, lentynos, indai. Bet tada dar niekas nė nenujautė, kad gražiai prasidėjusi kelionė netrukus virs didžiule tragedija.

Tik perdavė per savo advokatą nedidelį pranešimą

Keliaudami po šalį, Gabby ir Brianas publikavo savo kelionių nuotraukas „Instagram‘e“. Jie aktyviai vedė savo kelionių dienoraštį ir  „YouTube“ kanale, į kurį taip pat  įkeldavo savo kelionių vaizdo įrašus, kuriuose matyti, kad jie abu  be galo laimingi: meiliai apsikabina, glėbesčiuojasi, pasibučiuoja. Jaunuoliai nė nesiruošė slėpti savo jausmų.

Jie mėgavosi puikiu kraštovaizdžiu ir tiesiog ilsėjosi bei gražiai leido laiką. Todėl tuo metu neįmanoma  buvo net pagalvoti, kad ši graži meilės istorija netrukus virš siaubingu košmaru.

Be to, Gabby aktyviai dalijosi šios kelionės vaizdo įspūdžiais  ir su savo artimaisiais  bei draugais   ir  kituose socialiniuose tinkluose. Nuolat skambino namiškiams, bet rugpjūčio pabaigoje ji staiga nustojo bendrauti.

Tada merginos tėvai taip pat nebegalėjo susisiekti su ja ir rugsėjo 11 dieną Gabby buvo paskelbta dingusi be žinios.  Paskutinį kartą porą matė rugpjūčio 24 dieną, Jutos valstijoje,  kai jie išvyko iš viešbučio.

O kitą dieną, rugpjūčio 25-ąją, lyg niekur nieko Gabby  atsiuntė tėvams SMS žinutę, kad jiedu  yra nacionaliniame parke.  Vėliau motina  patvirtino, kad paskutinį pranešimą iš dukters sulaukė rugpjūčio 30 dieną, kuriame parašė, kad nacionaliniame parke nėra ryšio, todėl negalinti prisiskambinti.  Bet moteris netiki, kad tada parašė Gabby…

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose paskutinis Gabby įrašas  pažymėtas rugpjūčio 25 dienos data.  Įdomu tai, kad paskutiniuose dvejuose įrašuose nebuvo nurodyta jos buvimo vieta.  Nepaisant to, pagal įkeltas fotografijas, buvo nustatyta, kurioje vietovėje fotografuota.  Brianas įdėjo paskutines nuotraukas į savo puslapį socialiniame tinkle rugpjūčio 13 dieną. Dabar ten daugybė komentatorių  prašymų, pasakyti, ką jis padarė su Gabby, kur slapstosi bei pasiduoti policijai.  Nes jis vienintelis žmogus, galėjęs pasakyti, kas atsitiko su jo mylima mergina.

Bet iki tol, kol  vaikinas nesislapstė, policijos pareigūnai pranešė, kad jis atsisako bendradarbiauti su jais.  Nepasirodė ir kviečiamas į apklausą.  Suprantama, nieko negalėjo paaiškinti ir dėl kokių priežasčių dingo jo mergina.  Brianas tik perdavė per savo advokatą nedidelį pranešimą: „ Dabar  labai sunkus laikas tiek Petito, tiek mūsų šeimai.  Kiek suprantu Gran Titono nacionaliniame parke buvo organizuotos mis Petito paieškos. Savo šeimos vardu  viliuosi, kad paieškos bus sėkmingos ir mis Petito vėl susitiks su savo šeima.  Advokato patarimu, nuo bet kokių komentarų atsisakome“.

Savo ruožtu dingusios merginos tėvai  taip pat  paskelbė savo pareiškimą: „Brianas Laundrie leido sau palikti vieną Gabby  visai nežinomoje vietoje,  kur klaidžioja vilkai ir kiti plėšrūnai, o pats šiltai sėdi namuose. Brianai, kaip tu galėjai taip pasielgti su ja? O dabar egoistiškai tyli, kol Gabby visiškai viena klaidžioja kur nors po dykumą. Brianai, tavo tyla verta pasmerkimo.  Mes maldaujame tavęs priimti teisingą sprendimą ir padėti mums susigrąžinti dukterį namo“.

Bet net ir po to Brianas atsisakė ką nors paaiškinti ir suteikti bet kokią informaciją. Juk jis paskutinis matė savo merginą ir turi žinoti, kur ji yra ir kas su ja nutiko. Jis taip pat nesiteikė paaiškinti, kodėl paliko Gabby vieną, o pats išvyko namo.

Žinoma, tai trukdė atlikti tyrimą, bet policijos pareigūnai buvo įsitikinę, kad, anksčiau ar vėliau,  jie gaus visus atsakymus į juos dominančius klausimus.  Kita vertus, ir merginos tėvai tada dar neprarado vilties rasti ją gyvą.  Nepaisant jų optimistinio nusiteikimo, policininkai leido suprasti, kad šios istorijos gali būti liūdna pabaiga.

Vienaip ar kitaip, bet vaizdo įrašai yra akivaizdūs įrodymai, kad jie leido  laiką kartu – kur, kada ir kiek. Ir pagal tai atsekti įvykių eigą.

Nors dar neturėjo jokių akivaizdžių įkalčių, bet policijos pareigūnai ryžosi iškelti versiją, kad Brianas gali būti kaltas dėl merginos dingimo. Ir gali būti, kad ir dėl jos nužudymo.

Netikėtai buvo sulauktas vienas gana įdomus skambutis

Pasak Briano tėvų, rugsėjo 14 dieną jis pasiėmė kurpinę, sėdo į mašiną ir išvyko į Karltono nacionalinį draustinį. Gausios policininkų pajėgos apžiūrėjo šią teritoriją, bet neaptiko jokių vaikino pėdsakų. Ir rugsėjo 20 dieną paieškos operacija buvo nutraukta. Valdžios atstovas informavo, kad išnaudotos visos galimybės ir ištekliai.

Bet  jau kitą rytą, rugsėjo 21-ąją, policininkai vėl atvyko į draustinį. Vis dėlto nusprendė atnaujinti paieškas ir tam skirti daugiau lėšų bei pajėgų. Jie leidosi apžiūrėti didžiulę teritoriją keturračiais, sraigtasparniais, dronais, naktinio matymo priemonėmis, šunimis.  Viena iš  labiausiai  apsunkinančių paieškas trukdžių buvo būtent milžiniška draustinio teritorija, kurios bendras plotas daugiau kaip 100 kilometrų, o 75 proc. teritorijos užima vanduo ir pelkės, kuriose tūno daug gyvačių ir aligatorių. Tuo metu, kai pareigūnai šukavo sunkiai praeinamas miško tankmes,  vienas vietos gyventojas  patalpino „Facebook‘e“ nuotrauką, darytą telefonu, ir parašė po ja: „Nesakau, kad tai tas pats vaikinas,  bet tai, ką nufotografavau ryte, atitinka ieškomo vaikino aprašymą“.  Ši informacija buvo perduota policijai.  Nuotraukoje užfiksuotas žmogus iš tikrųjų panašus į Brianą:  tie patys veido bruožai, kūno sudėjimas, ūgis.  Įdomu tai, kad jis nešėsi kuprinę, kaip ir buvo sakę jo tėvai.  Policininkai atliko išsamias paieškas tame rajone,  apžiūrėjo teritoriją iš drono, bet jokių rezultatų. Tada policijos pareigūnai ir vėl pranešė, kad nieko nerasta, bet jie išlieka budrūs ir jei ką nors aptiks įtartino, iš karto praneš.

Bet netikėtai buvo sulauktas vienas gana įdomus skambutis, bendruoju pagalbos telefonu 911. Skambintojas pranešė, kad  tapo atsitiktiniu liudininku konflikto tarp dviejų jaunuolių, įvykusio  rugpjūčio 12 dieną. Vyras pranešė, kad važiavęs pro šalį ir pamatęs, kaip jaunas vyras mušė moterį. Šalia jų stovėjo baltas furgonas. Pasakė ir jo numerius. Ir net nufotografavo automobilį. Tai buvo Gabby furgonas. Kai vyras sustojo,  jis dar spėjo pamatyti, kaip vaikinas dar kartą skėlė merginai į veidą, po to jie sušoko į mašiną ir nuvažiavo. Skambintojas net pasakė policijai kuria kryptimi nuvažiavo automobilis.

Policininkai išvyko nurodyta kryptimi ir jau iš tolo pamatė  baltos spalvos furgoną, važiuojantį  nacionalinio parko link.  Policijos pareigūnai taip pat atkreipė dėmesį, kad  priekyje važiuojantis įtartinai vairavo, tarsi būtų apsvaigęs nuo narkotikų. Be to, važiavo 45 mylių per valandą greičiu, vietoj leidžiamų 25. Paskui  buvo užfiksuota policininkų kamera, kai mašina netikėtai trenkėsi į bordiūrą ir sustojo.  Priėjęs policininkas paprašė išjungti automobilio variklį  ir padėti raktelius ant jo dangčio.

Po to paklausė, kuo mergina  vardu ir kodėl ji verkia?

  • Aš esu Gabby. Mes smarkiai susipykome šį rytą ir verkiu. Tai asmeninės problemos, – atsakė mergina.

Tada policininkas paprašė merginą išlipti iš mašinos, paėjėti tolėliau ir papasakoti konkrečiai kas įvyko. Vaikinas liko sėdėti mašinoje.  Gabby pasakė, kad smarkiai susipyko su savo vaikinu, kuris  ėmė ne tik užgaulioti, bet ir pakėlė ranką prieš ją. Ant Briano veido, kaklo ir rankų buvo matyti įbrėžimai.  Vaikinas pasakė pareigūnams, kad jo santykiai su Gabby pamažu  tapo vis labiau įtempti. Ir pastaruoju metu jie ėmė dažnai pyktis. Policininkų kamera užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kad mergina neslepia savo emocijų.  Ji graudžiai verkė ir, akivaizdu, buvo ne pačios geriausios psichinės būsenos.

Po to paklausė Gabby, ką ji veikia gyvenime. Pasakė, kad dirbo dietologe, bet išėjo iš darbo, nes nori pakeliauti po šalį. Be to ruošiasi vestuvėms.

Brianas, paklaustas dėl įbrėžimų, pasakė, kad  Gabby norėjo atimti iš jo mašinos raktelius ryte. Policininkai paprašė paaiškinti, kodėl jis taip keistai vairavo furgoną, kol atsitrenkė į kelkraščio   bordiūrą. Vaikinas pasakė, kad Gabby norėjo perimti vairą. Be to, policininkų sirenos ir švyturėliai išgąsdino juos. Policininkai apžiūrėjo Brianą, ar neturi ginklo, ir paprašė jo atsisėti ant bordiūro.  Po to paklausė  bendrakeleivės, ar ji vartojo su vaikinu alkoholį. Mergina pasakė, kad ne. Jos taip pat paklausė, kodėl  vaikinas taip  keistai vairavo. Gabby pasakė, kad tuo metu kai pamatė policininkų automobilio švyturėlius, ėmė rėkti ant jo, mušti per jo rankas ir reikalauti sustabdyti mašiną. Policininkai tada ir vėl ėmė klausti Briano apie konfliktą.  Anot vaikino, viskas prasidėjo nuo to, kad jis įlindo į furgoną nešvariomis kojomis.  Tai nepatiko jo sužadėtinei ir jie pradėjo pyktis. Tada vaikinas pasiūlęs eiti truputį pasivaikščioti ir nusiraminti. Tuo metu Gabby norėjo atimti iš jo raktelius, bet jis pastūmė ją. Po to ji ėmė smarkiai mosikuoti rankomis. Tada ir subraižė veidą, kaklą ir rankas.

Policininkai norėjo suimti vaikiną dėl smurtavimo ir  merginą dėl jos padarytų įdrėskimų, bet pora pasakė, kad jie yra įsimylėjėliai ir atsisakė rašyti pareiškimus vienas kito atžvilgiu.

Vis dėlto policininkai nusprendė atskirti porą bent trumpam, kad atvėstų  ir nusiramintų.  Galų gale buvo nuspręsta juos išskirti bent nakčiai, dėl jų pačių saugumo. Pareigūnai nuvežė Brianą į vietos motelį, o Gabby liko nakvoti furgone.  Po to pora susitiko ir toliau tęsė kelionę.

Neatmetė ir versijos, kad vaikinas galėjo nusižudyti, nebepakėlęs kaltės jausmo

Praėjus daugiau nei dviem savaitėms po šio incidento, rugsėjo 19 dieną Jutos valstijos nacionalinio parko teritorijoje  buvo aptiktas Gabby Petito kūnas. Netrukus paaiškės, kad ji buvo nužudyta, nors mirties priežastis ir nebuvo paskelbta.

Merginos kūną pavyko gana greitai atrasti, padedant neabejingiems ir pilietiškiems žmonėms.  Tiksliau vienai sutuoktinių porai, važiavusiai pro šalį ir pamačiusiai kelkraštyje stovintį baltos spalvos furgoną su Floridos valstijos numeriais. Sutuoktiniai norėjo sustoti ir pasisveikinti su savo kraštiečiais, bet nei furgone, nei šalia nesimatė žmonių.  Ir jie nuvažiavo toliau savo keliais.

Tik po dviejų savaičių vyras ir žmona iš žiniasklaidos sužinojo, kad tas furgonas buvo dingusios be žinios merginos Gabby Petito.  Vaizdo registratoriaus įrašą, užfiksavusį furgono buvimo vietą, pora perdavė pareigūnams. Nieko nelaukiant buvo organizuotos paieškos, ir gana greitai pavyko rasti Gabby kūną.  Kur tuo metu buvo Brianas ir ar jo sužadėtinė tada dar buvo gyva, kai pravažiuojantys sutuoktiniai vaizdo registratoriumi užfiksavo jų mašiną, neaišku.  Bet buvo linkę manyti, kad tuo metu  mergina jau buvo negyva.  Ji  ir buvo rasta  netoli tos vietos, kur ir stovėjo furgonas.

Netrukus taip pat buvo išsiaiškinta, kad rugsėjo 1 dieną Brianas grįžo namo į Floridą, kur gyveno su Gabby ir tėvais.  Tačiau grįžo vienas, be savo mylimosios, bet su jos furgonu.

Vėliau tą automobilį paėmė policininkai, kurį apžiūrėjo ekspertai kriminalistai. Praėjus kelioms dienoms, jie pranešė, kad aptiko kažkokią medžiagą.

Tuo tarpu Brianas pasakė tėvams, kad važiuoja į Karltono draustinį.  Nesulaukę grįžtančio sūnaus, kitą dieną tėvai atrado  draustinio stovėjimo aikštelėje paliktą Briano mašiną, bet jo niekur nesimatė.  Viena versijų,  kad jis atvyko ten nusižudyti, o pagal kitą – draustinis tebuvo priedanga, kad jis galėtų sumėtyti pėdas, nukreipti policininkus klaidingu keliu ir tuo pačiu spėti pabėgti.

Policininkai metė visas pajėgas, norėdami atrasti vaikiną.  Jie pradėjo didžiules paieškas Karltono draustinyje, tikėdamiesi, kad pavyks ten atrasti Brianą – gyvą ar mirusį. Mat jie neatmetė ir tos versijos, kad vaikinas galėjo nusižudyti, nebepakėlęs kaltės jausmo. Bet visai gali būti, kad jis  tiesiog pabėgo iš šalies į Meksiką, su kuria JAV nėra pasirašiusi ekstradicijos sutarties. Vadinasi, vaikinas negalėtų būti grąžintas.

Visuomenė ūžė kai bičių avilys. Ji buvo pasipiktinusi, kad  policininkai leido jam pasprukti ir pasislėpti. Jiems buvo nesuprantama, kaip žmogus, nuo kurio negalima buvo nuleisti akių, pabėgo.

Rugsėjo 20 dieną policininkai gavo kratos orderį dėl Briano daiktų apžiūrėjimo.  Keli policininkai  ir FTB agentai atvyko į bėglio tėvų namus.  Pareigūnai visą dieną atliko kratą ir tyrimo veiksmus.  Briano automobilis, sidabro spalvos „Ford Mustang“,  buvo užkeltas ant  evakuatoriaus ir išvežtas.  Gabby furgone buvo aptiktas kompiuteris ir kietasis diskas.  Policininkai pranešė, kad ten gali būti vertingos tyrimui medžiagos.  FTB agentai kol kas nepateikė jokių komentarų, nes buvo pravedamas aktyvus tyrimas.

Kaip pavyko pasprukti Brianui Laundrie? Manoma, kad vaikinui pabėgti padėjo jo tėvai.  Kaip jie tą padarė? Ir kur dabar Brianas galėtų slapstytis?

Dabar jo ieško ne kaip dingusio be žinios, o kaip nusikaltėlio

Kad Brianas grįžo namo į Floridą rugsėjo 1 dieną, patvirtino ir stebėjimo kameros, užfiksavusios furgoną, kai jis važiavo vienas. Bet tik rugsėjo 11 dieną mergina buvo paskelbta dingusi be žinios.  Po to kai merginos tėvai jau dvi savaites negalėjo su ja susisiekti.  Tą pačią  rugsėjo 1-ąją, Briano Laundrie  kaimynai, gyvenantys priešais jo tėvų namą, pastebėjo kai ką įtartino.  Kaimynas matė, kaip Brianas kartu su tėvu užkėlė  ant automobilio stogo ir pritvirtino nedidelį kemperį. Po to kaimynai matė, kaip į jį buvo kraunami daiktai ir pagalvojo,  kad jie susiruošė kur nors keliauti per išeigines.  Bet kaimynams pasirodė keista, kad jie ruošiasi vykti trise su tokiu mažu kemperiu.

Rugsėjo 15 dieną policininkai viešai paskelbė, kad Brianas Laundrie gali būti prisidėjęs prie Gabby Petito dingimo ir jos nužudymo.  Pareigūnai kreipėsi į advokatą, kurį jau buvo pasamdę vaikino tėvai, nors jam  dar nebuvo pateikta jokių kaltinimų.  Policininkai paprašė advokato, kad šis organizuotų susitikimą su savo ginamuoju, bet atsakė pataręs jam kol kas nebendrauti su policijos pareigūnais.

Tuo tarpu Briano tėvai tik rugsėjo 17 dieną paskelbė dėl jo dingimo be žinios.  Be to, jie pasakė, kad paskutinį kartą matė  sūnų prieš tris dienas. Tą dieną jis pasakęs tėvams, kad važiuoja į draustinį, pasiėmė kurpinę ir sėdo į savo sidabro spalvos „Ford Mustang“. Nesulaukę sūnaus namuose, kitą dieną tėvai išvyko jo ieškoti  ir aptiko jo automobilį, kur rado raštelį. Bet tas raštelis  buvo paliktas ne sūnaus, o policininkų, kurie parašė, kad automobilis turi būti pašalintas iš draustinio teritorijos. Tačiau tėvai nusprendė kol kas nejudinti mašinos ir palikti toje vietoje, jei Brianas sugalvotų grįžti namo.  Bet jis taip ir nepasirodė. Tada kitą dieną, rugsėjo 16-ąją, tėvai vėl atvyko į draustinį ir  paėmė sūnaus mašiną.

Išeina, kad Brianas turėjo visas 11 dienų, kad susidarytų pabėgimo planą ir jam kaip reikiant pasiruoštų. To laiko buvo per akis, norint suprasti, kaip visa tai galima padaryti.  Todėl pareigūnai iškėlė versiją, kad vaikino tėvai įsigijo nedidelį kemperį, norėdami Brianą nepastebimai išvežti  iš miesto ir tuo pačiu suteikti jam galimybę pabėgti  iš šalies ir slapstytis.  Bet kodėl tėvai  nepasinaudojo  sūnaus automobiliu „Ford Mustang“, o tam reikalui specialiai nusipirko kemperį? Anot pareigūnų, tai gali būti susiję su tuo, kad jie planavo sūnų išvežti kuo toliau.  O kemperis kaip sykis tinka ilgiems atstumams, nes jame viskas  įrengta taip, kad žmogus keliaudamas galėtų jame ir gyventi, neiškeliant kojos. Na, nebent, pristatyti maistą.  Šią versiją sustiprino ir tai, kad kemperio langai buvo tamsinti, vadinasi, nenorėjo, kad kas nors pamatytų, kas yra jo viduje.

Policininkai iškėlė versiją, kad Brianas  greičiausiai pabėgo į Meksiką, nes, anot kaimynų,  sutuoktinių Laundrie, Briano tėvų nebuvo tris paras namuose, jiems išvykus.  To laiko užteko per akis, norint nuvežti sūnų iki Meksikos sienos ir grįžti atgal.

Visa neseniai socialiniuose tinkluose pasirodė fotografija, užfiksuota viename Meksikos restorane.  Nuotraukoje matyti žmogus, labai panašus į Brianą Laundrie. Jaunas vyras sėdėjo prie stalelio ir ramiai užkandžiavo. Pasak pareigūnų, jie atrado Briano piniginę ir dokumentus, kuriuos jis paliko namuose.  Vadinasi, greičiausiai tėvai davė jam kažkiek grynųjų pinigų.  Be to,  nustatyta, kad prieš dingimą Brianas išsiėmė 1 tūkst. JAV dolerių iš bankomato.

Jau paskelbta Briano  Laundrie paieška. Dabar jo ieško ne kaip dingusio be žinios, o kaip nusikaltėlio. Bet teismas išdavė jo sulaikymo orderį tik dėl neteisėto banko kortelės panaudojimo, kai buvo išimta 1 tūkst. JAV dolerių. Mat paaiškėjo, kad tai buvo Gabby Petito banko kortelė.

Bet kol kas Brianui jokie kaltinimai dėl Gabby Petito nužudymo nėra pateikti. Nors  visuomenė ir reikalauja kuo greičiau  jį atrasti ir suimti, nes  yra pavojingas.

Iš tikrųjų bėglys gali būti kur tik nori.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *