Kategorijos
naujienos

Kaip atrodo karinė technika, kuri buvo atgabenta į salą, esančią už poliarinio rato ir pamiršta pasiimti

Daugiau nei 25 metus maža sala už poliarinio rato buvo visiškai apleista. Statūs Kildimo krantai lūžta tarsi tiesiai į Arktį, į ledinį Barenco jūros vandenį. Kažkada ilgus metus čia buvo gabenama karinė ir civilinė technika, bet paskui, išformavus karinį dalinį, jie tiesiog pamiršo ją pasiimti. 

1957 m. Šioje saloje kariškiai iš dalies paslėpė pakrantės raketų sistemą „Object-101“, naudojo sparnuotąsias raketas ir kitas ginkluotes.

Bazė veikė iki 1995 m., kai valdžia nusprendė išardyti dalinį.

Ir visą šį laiką, beveik keturiasdešimt metų, į Kildimą atvežta karinė technika saloje liko niekam nebereikalinga. Be to, čia gausu ir civilinių transporto priemonių – galingi sunkvežimiai, čia yra ir lengvųjų automobilių. 

Nuo galingų akmeninių dokų kovinėms valtims šiandien Kildime likę tik griuvėsiai. Transporto salos ryšį užtikrino ir kariškiai – vasarą žmonės judėdavo Uraluose, žiemą juos perkeldavo į galingus vikšrinius traktorius.

Visa tai liko rūdyti. Sprendžiant iš sužinotos informacijos, sala dabar galimai laikoma perkrovimo baze tolimoms kelionėms į Arktį.

Daugiau galite pamatyti iš tyrinėjimo video, rusų kalba:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *