Kategorijos
naujienos

Sunkiai sergančios vienmetės tėvai meldėsi, kad jų vaikas išgyventų, tuo tarpu vos tris savaites dirbusi pas juos auklė pasielgė su mergaite taip, kaip niekas nesitikėjo

George ir Farra Rosko buvo laimingi sutuoktiniai, auginę 2 vaikus. Kai jie susilaukė ilgai laukto trečio vaiko, pora skrajojo padebesiais. Nuostabi mergaitė vardu Talia buvo jų svajonių kūdikis.

Tačiau vos po keletos savaičių nuo mergaitės gimimo, gydytojai įtarė kažką negero. Atlikę tyrimus jie nustatė siaubingą diagnozę – mergaitė sirgo itin sunkia ir net mirtina kepenų liga.

Mažosios Talia kepenys blokavosi, todėl pastoviai kaupė rūgštis ir neatliko absoliučiai savo funkcijos. Tėvai kaip įmanydami kovojo už dukros sveikatą ir pasikliovė geriausiais specialistais. Mergaitė buvo gydoma, o jos būklė kurį laiką nebuvo labai rimta.

Su laiku tėvai pajuto, kad su jų 2 vyresnių vaikų ir sergančios Talia priežiūra jie vieni nesusitvarko, todėl jie pradėjo ieškoti auklės vaikams bent vasarai.  Taip jų gyvenime atsirado 22-iejų studentė Kiersten Miles. Mergina ieškojo auklės darbo ir nepabūgo padėti šeimai su sergančia mažyle.

Vis dėlto tėvams reikėjo tiesiog papildomų rankų namuose apsikabinti vaikus, su jais pažaisti ir padėti buityje. Kiersten labai greitai pritapo prie šeimos ir jautėsi sava ir priimta vaikų nuo pat pirmų dienų. Plačios šypsenos savininkė labiausiai suartėjo su Talia, kuri po kelių dienų negalėjo nuo Kiersten atsiplėšti.

Tarp jų buvo akivaizdus ryšys, tad tėvai džiaugėsi, kad surado nuostabų žmogų. Tačiau tuo metu jie nežinojo, kas jų laukia vos po 3 savaičių… Sekančio Talia medicininio patikrinimo metu gydytojai nustatė, kad jos kepenys pradėjo ne tik nefunkcionuoti, tačiau ir kur kas stipriau kenkti mažylei.

Vos metų ir 4 mėnesių mažylei skubiai reikėjo donoro. Kitaip ji nesulauks savo antrojo gimtadienio. Šoko ir skausmo ištikta šeima paniškai paskelbė visuotinę donoro paiešką.

Paaukoti savo kepenų ar net plaučių dalį gali bet kuris gyvas ir sveikas žmogus. Žmogaus organizmas yra neįtikėtinas, nes paaukojus dalį savo kepenų, jos regeneruojasi vos per 5 savaites.

Šią ir kitą informaciją slapta perskaičiusi Kiersten labai greitai nusprendė, kad ji atliks tyrimus dėl tinkamumo. Mergina per porą dienų išstudijavo kone visą pasiekiamą informaciją apie donorystę ir vos po 3 savaičių pažinties su šeima ji pareiškė – “Aš būsiu Talia donorė”.

George ir Farra negalėjo patikėti savo ausimis. Paaiškėjo, kad Kiersten yra idealiai tinkanti donorė ir yra visu 100 procentų pasiryžusi tą padaryti.

Nors mergaitės tėvai klausė auklės, ar ji tikrai viską žino apie tapimą donoru, Kiersten jiems atkirto, kad jau viską sužinojo, su visais pasitarė ir nusprendė – ji negali nepabandyti padėti šiam mažam angelėliui.

Vos po keletos mėnesių Kiersten ir Talia buvo paruoštos operacijai, kuri praėjo neįtikėtinai sėkmingai. Mažoji Talia jautėsi kaip naujas žmogus vos po poros dienų po gyvenimą keičiančios operacijos.

Pati Kiersten reabilitacijoje praleido pora savaičių ilgiau, nei mažylė, kuri sveiko tiesiog akyse. Nuo tos lemtingos sausio 11-osios Kiersten tapo tikra Rosko šeimos nare.

Kasmet šeima švenčia antrą Talia “gimtadienį”, kurio metu šeima prisimena dieną, kai jų mažylė gavo antrą šansą gyventi. Kiersten tuo tarpu tapo aktyviste, siekiančia kuo daugiau šviesti žmones apie galimybę tapti gyvais donorais. Mažosios Talia gyvenimas tapo gyvu liudijimu, kad tokios didelės aukos yra vertos visų pastangų ir skausmo.

Aš esu įsitikinusi, kad labai svarbu skleisti informaciją apie tapimą gyvu donoru visuose bendruomenėse. Nemanau, kad daug žmonių net žino, kad įmanoma paaukoti dalį savo kepenų beveik be jokių pasekmių sveikatai. Dauguma girdi tik apie galimybę paaukoti inkstą. Po to, kai pati praėjau šį procesą nuo pradžių iki pabaigos, aš žinau, kad jei reikėtų, aš vėl padaryčiau tą patį. Žmonėms būtina yra žinoti, kam jie pasiryžta ir turėti visą informaciją nuo a iki z pasiekiamą. Tai yra tokia maža auka sulyginus su tuo, kokią didelę gyvenimo dovaną suteikiame”.

Daar Talia yra sveika 6-metė, kurios nebūtų šioje žemėje jei ne angelas sargas, kuris atsirado jos gyvenime auklės pavidalu. Tai iš tiesų labai įspūdinga istorija, kuri nepalieka abejingų. Visame pasaulyje kasdien vis nauji pacientai atsiduria laukiančiųjų donoro sąrašuose ir tikrai nemažas procentas taip ir nesulaukia savo išgelbėtojų.

Būtent todėl visi žmonės yra aktyviai skatinimi paaukoti bet kraujo, kuris kartais irgi gali išgelbėti ne vieną gyvybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *