Kategorijos
naujienos

Tubu genties žmonės: gyvena pačioje Sacharos širdyje, valgo datules ir beveik nesensta

Pačiame Sacharos centre, Tibesti plokščiakalnyje, kur yra ne tik vanduo, bet ir smėlis, gyvena unikali Tubu gentis. Antropologai gentį vadina „ištvermės čempionais“ ir bando rasti supratimą apie jų mitybą: tauta daugiausia maitinasi datulėmis ir beveik nesensta. 

Tubu genties žmonės klajoja Čado, Libijos ir Nigerio sandūroje. Sąlygos šioje srityje nepakeliamos neperdedant: kaitinantis vėjas iš akmenuotų dykumų pučia net smėlį, o klajokliams tenka nuolatos pereiti 90 kilometrų, kai temperatūra nenukrinta žemiau 45 laipsnių. 

Pagrindinis vietinis dienos patiekalas yra datulės, nuplaunamos stipriu žolelių nuoviru, visada karštu. Maždaug prieš 13 metų etnografinė ekspedicija praleido kelias savaites su gentimi, tačiau nė vienas iš mokslininkų nesuprato, kaip šie unikalūs žmonės sugeba išlaikyti savo jėgas laikydamiesi tokios menkos dietos. 

Tubu valgo kartą per dieną. „Ryte nulupkite, po pietų – minkštimą, o vakare – kaulą” – taip sakoma viename iš vietinių genčių posakių.

Be to, „Tubu“ beveik nesensta ir išsiskiria ilgaamžiškumu. Iki senatvės genties žmonės išlieka aktyvūs, jie stiprūs ir ištvermingi. 

Britų genetikas Markas Heibergas teigė, kad Tubu turi didelę dalį neandertaliečio DNR. Tai tikrai galėtų paaiškinti stulbinančią genties ištvermę. 

Etnografinės ekspedicijos metu gauti duomenys dar turi būti nuodugniau ištirti. Tačiau iki šiol mokslininkai vis dar negali suprasti, kaip gentis gyvena tokiomis sunkiomis sąlygomis ir apsieina be gyvūninių baltymų.

Tiems, kam įdomu sužinoti daugiau, ir mokate rusų kalbą, pateikiame video žemiau:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *