Kategorijos
naujienos

Jauna mama iš Malio pagimdė „devynetuką“

Dvyniai laikomi didele retenybe. O ką bekalbėti apie situacijas, kai moteris gimdo daugiau nei du mažylius? Pavyzdžiui, devynis? Būtent taip nutiko moteriai iš Malio.

Motinos didvyrės iš šios vakarų Afrikos šalies vardas Halima Sise. Būdama 25-erių, ji visiškai neplanavo gimdyti tiek mažylių. Tačiau dabar Halima yra laiminga 5 mergaičių ir 4 berniukų mama.

Jaunos moters nėštumą prižiūrėjo gydytojai, tačiau ne Malio, o Maroko. Viskas todėl, kad natūralaus gimdymo metu galėjo žūti ir mažyliai, ir jų mama. Todėl, kai kiekvieno vaiko svoris viršijo 500 g, moteriai atliko cezario pjūvį. Visi vaikučiai išgyveno.

Tačiau jiems teko praleisti daug laiko deguonies kamerose. Jų svoris ir išsivystymo lygis buvo kritiškai mažas, kad būtų galima išleisti juos namo į Malį. Halima sako: „Mažyliai nuostabūs, man patinka jais rūpintis. Aš laiminga, kad vaikai kasdien darosi vis stipresni, todėl tikiuosi, kad netrukus mes galėsime palikti kliniką. Mes labai norime namo.“

Gydytojai žada greitai išleisti didžiulę šeimyną į tėvynę. Visi 9 vaikai vystosi atitinkamai normoms ir jiems nebereikia nuolatos būti inkubatoriuje. Tačiau reikia suprasti: jie atėjo į pasaulį vasarą ir tik dabar pasiruošę išeiti į išorinį pasaulį.

Paprastai daugiavaisis nėštumas įvyksta esant pagalbiniam apvaisinimui. Tačiau Sise atveju viskas nutiko natūraliu būdu. Pasak ginekologų, šansas – vienas iš milijono.

Kai kurie mano, kad svarbų vaidmenį atliko afrikietiška motinos ir tėvo kilmė. Tačiau tyrimai teigia, kad rasinės ypatybės neturi jokios įtakos palikuonių skaičiui. Būtent todėl Halimos Sise atvejį galima pavadinti unikaliu. Kaip jai pačiai, taip ir pasaulinei medicinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *