Kategorijos
naujienos

Jei pamatėte juodą tašką ant moters delno, nedelsdami kvieskite policiją! Štai kodėl

Juodojo taško kampanija sukurta „Facebook“. Jos tikslas – padėti susekti smurto šeimoje aukas. Juodas taškas ant delno yra simbolis, kuris yra tylus pagalbos šauksmas.

Šiuo ženklu smurto artimoje aplinkoje aukos gali atkreipti į save dėmesį ir nurodyti, kad joms gresia rimtas pavojus.

Šie žmonės taip šaukiasi pagalbos ir tikisi, kad bus išgelbėti nuo nusikaltėlio. Jei matote ką nors su juodu tašku ant rankos, galite padėti asmeniui nedelsiant paskambinę policijai.

2

Akcijos organizatorė teigė:

„Juodasis taškas ant rankos leidžia kitiems suprasti, kad moteris kenčia nuo smurto šeimoje ir jai reikia pagalbos. Juk ji negali atvirai prašyti pagalbos, nes skriaudikas beveik visą laiką ją stebi, tiesiogine prasme kiekvieną žingsnį. 

Vos per vieną dieną šios kampanijos dėka visame pasaulyje buvo aptikta daugiau nei 6000 aukų. Prašome paremti kampaniją. Pasidalinkite šia informacija su draugais. Juk kuo daugiau žmonių apie tai žino, tuo daugiau nuo smurto artimoje aplinkoje kenčiantiems žmonėms bus galima padėti“.

Kampanija jau padėjo išgelbėti daugybę smurto šeimoje aukų. Štai vienos išgyvenusios moters istorija:

„Esu nėščia, o vaiko tėvas elgiasi labai egresyviai. Jis mane ne tik įžeidžia žodžiais, bet ir uždeda ant manęs rankas. Man tai netelpa į galvą. Tačiau netrukus gims vaikas. 

Vakar gulėjau ligoninėje, jis taip pat buvo su manimi, niekada manęs nepaliko. Man reikėjo pasitikrinti. 

Gydytojas paprašė gultis ant lovos ir atitraukė užuolaidą. Pasilenkiau, paėmiau rašiklį ir parašiau, kad man reikia pagalbos, nes negaliu ištarti nė žodžio. 

Ši akcija suteikė man jėgų prašyti pagalbos. Ir dabar esu saugi dėl juodo taško ir rūpestingų žmonių. Dėkoju. Man dar liko savaitė, ir pagaliau esu saugi.”

3

Pasidalykite šia svarbia informacija su draugais ir padėkite sustabdyti smurtą šeimoje. Daugeliui moterų tikrai labai reikia pagalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *