Kategorijos
naujienos

Kam iš tiesų skirtas stalčius po orkaite? 99 procentai žmonių jį naudoja ne pagal paskirtį

Visi, namuose turintys šiuolaikinę orkaitę, žino, kad jos apačioje yra ištraukiamas stalčius, kuris dažniausiai naudojamas įvairiems virtuvės rakandams laikyti. Tačiau pasirodo, kad dauguma žmonių šį stalčių naudoja visiškai ne pagal paskirtį.

Iš pradžių ši lentynėlė buvo sukurta iš orkaitės išimtų patiekalų optimaliai temperatūrai palaikyti, neleisti jiems iki galo ataušti.

Jos sumanytojai buvo įsitikinę, kad ši lentynėlė ypatingai pasitarnauja patiekiant desertus. Jie nespėdavo ataušti per tą laiką, kol svetingi šeimininkai ir jų svečiai suvalgydavo pirma ir antrą patiekalus.

Svarbu žinoti ir tai, kad jame galima laikyti ką tik pagamintą maistą, jei norite, kad jis išliktų šiltas iki patiekiant.

Žinoma, niekas jums neuždraus laikyti ten kepimo skardos ar kitų virtuvės reikmenų, tačiau turbūt daugeliui jūsų faktas, jog šis stalčius gali pasitarnauti ir kur kas naudingiau, – maloni staigmena.

Beje, tai galioja ne visų viryklių modeliams, tad prieš dėdami ten maistą būtinai perskaitykite įrenginio instrukciją.

Tačiau taip yra ne visose orkaitėse. Ar šis stalčius jūsų virtuvėje yra tinkama vieta maistui šildyti, geriausiai galite įvertinti pažvelgę į savo viryklės valdymo skydelį. Atkreipkite dėmesį, ar yra papildomų mygtukų, kuriais galima tik stalčiuje reguliuoti šilumą. Dažnai jis užtikrina aukštą, koncentruotą, tiesioginę šilumą, kad iš anksto iškeptą maistą būtų galima bet kada padėti ant stalo, pavyzdžiui, vėlyviems svečiams.

Daugiau nei tik šildymas

Kai kurios orkaitės turi dar galingesnę apatinio stalčiaus po orkaite funkciją. Jose yra įmontuota skrudinimo kamera, skirta apkepti ar skrudinti. Kaip žinoti, kad yra ši funkcija? Šalia orkaitės nustatymo rankenėlių arba mygtukų gali būti lemputė su užrašu „Grill“. Jei orkaitėje įmontuotas grilis, galėsite ne tik pašildyti maistą, bet ir jį apkepti. Kartais kaitros intensyvumas nustatomas žemu ir aukštu lygiu, tačiau daugelyje orkaičių nėra jokios kitos kaitinimo funkcijos, išskyrus įjungimą arba išjungimą. Pažiūrėkite į orkaitės stalčių ir pamatysite nedidelę įmontuotą lentyną, kurioje galėsite šildyti maistą keptuvėje, kuri buvo pridėta prie viryklės, kai ją įsigijote.

Viryklės grilis veikia panašiai kaip paprastas grilis. Todėl galite juo pasikliauti, jei norite, kad maistas būtų apkeptas. Jis taip pat puikiai tinka greitai apkepti ar paskrudinti maisto produktus, pavyzdžiui, makaronus su sūriu, picą, troškinius ar pyragus. Tačiau nepamirškite, kad maistą reikia dažnai tikrinti, kad jis nesudegtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *