Kategorijos
naujienos

Prieš 20 metų moteris liko vienintelė apleisto miesto gyventoja ir nuo to laiko ten gyvena viena

Maždaug prieš 20 metų Elsie Euler nusprendė niekada nepalikti mažyčio Monovie miestelio, esančio atokiuose ir apleistuose Nebraskos regionuose. Moteris čia gyvena visiškai vieniša, atliekanti mero, restorano valdytojos ir bibliotekininkės vaidmenį. 

Geriausiais laikais, o tai buvo dar praėjusio amžiaus 30-aisiais, Monovi sudarė 150 gyventojų. Tačiau miestas buvo per toli nuo prekybos kelių. Suprasdami plėtros beprasmiškumą, žmonės pradėjo palaipsniui iš čia išvykti į labiau išsivysčiusias vietas. 

2000 m. Elsie jau buvo viena mieste. Ji galėjo bet kada iš čia išvykti, tiesiog nenorėjo to daryti. Moteris prisipažįsta, kad jai patinka valdyti visą miestą, nors ir visiškai tuščią. 

Elsie miesto centre įkūrė biblioteką, be to, gana įspūdingą, su 5000 knygų. Ji palaiko oficialų „Monovi“ egzistavimą, pateikia dokumentus, moka visus mokesčius ir netgi atnaujina licenzijas tabakui ir alkoholiui – miestas turi savo barą, kuriame, žinoma, dirba pati Elsie.

Savo ruožtu valstybė taip pat remia „Monovi“ subsidijomis šviesai ir kitoms komunikacijoms. Prieš kelerius metus moteriai pavyko net neblogai užsidirbti: viena iš didelių greito maisto tinklų dėl reklamos mieste įdėjo milžinišką plakatą.

„Kiekvieną vakarą atidarau barą. Kartais turistai ateina pas mane, kartais ne”, – žurnalistams sako Elsie.

Moteris nieko daugiau ir neplanuoja. Elsie mėgsta gyventi viena ir valdyti visą miestą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *